Ознака: бомби
Македонија 09.03.20 | 09:49

Милошоски: Ова е доказ дека Заев поседува копии од нелегалните снимки и лично нарачува нивни монтажи и објави

Фатиме Фетаи најдобро знае дека Заев лаже дека ги немал, не ги знаел, не ги предал објавените 5 од 6 снимки, кои УБК нелегално ги снимила за мене во 2011 година, вели пратеникот...

Македонија 07.03.20 | 16:12

Арсовски: Во ниту еден случај не чув дека Милошоски му вика на соговорникот направи вака или направи онака

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска со изјава во врска со објавените снимките за Антонио Милошоски. Најверојатно, тој или некој негов близок во редовите...

Македонија 07.03.20 | 12:32

Спасовски не ги чул „бомбите“ за Милошоски, повика да се истражи од каде се

Техничкиот премиер Оливер Спасовски за објавените „бомби“ за Антонио Милошоски за кои тврди дека се дел од материјалите предадени на СЈО, изјави дека се што имале...

Македонија 06.03.20 | 23:34

Милошоски е единствениот политичар од опозицијата кој на Твитер е следен од Заев

Антонио Милошоски е единствениот политичар од опозицијата кој на Твитер е следен од Зоран Заев. Според главниот уредник на Инфомакс, Александар Митовски, причината...

Македонија 23.02.20 | 13:44

Локвенец потврди дека на „бомбите“зборува Заев

Ова е уште еден доказ дека на дневна основа ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство не можат да функционираат без лаги и конструкции. Претседателот Заев во објавените тонски...

Свет 18.02.20 | 15:46

При воздушните напади во Јемен загинаа 35 лица, од кои 26 деца

Најмалку 35 луѓе, меѓу кои 26 деца и шест жени загинаа во Јемен за време на викендот во воздушните напади на коалицијата предводена од Саудиска Арабија, тврди бунтовничката...

Македонија 12.02.20 | 21:05

Апасиев: Заев цело време знаел за старечките домови на Боки, а Ременски ќе го крка

Димитар Апасиев од Левица на својот фејсбук профил напиша: Опааа… Значи Заев цело време знаел за “СТАРЕЧКИТЕ ДОМОВИ” на невладината на Боки 13 (поради кои сега...

Македонија 10.02.20 | 14:16

Експертите согласни: Новиот закон за ЈО скроен за Заев да се спаси од идни бомби против него

Новиот закон за Јавно обвинителство има неколку контрадикторности за тоа дали во иднина Обвинителството ќе може да прими и да покрене обвинение врз основа на прилушкувани...

Црна хроника 27.01.20 | 18:25

Ел Чека со нови „бомби“

Шеќерим Ахмеди, познат како Ел Чека, повторно објавува прислушувани материјали за високи функционери на ДУИ. Тие според него, се вклучени во омаловажувачки дејствија,...

Црна хроника 23.01.20 | 15:28

Условна казна за Ел Чека за објавувањето „бомби“

Условна казна затвор од една година, ако во наредните две години не стори ново кривично дело. Ова е пресудата на Кичевскиот Основен суд за кичевчанецот Шеќерим Ахмеди,...

Свет 20.01.20 | 10:43

Нов бран анонимни дојави за поставени бомби во Москва

Повеќе од 100 училишта, градинки и 20 трговски центри во Москва се проверуваат за експлозивни направи откако добиле анонимни закани за поставени бомби, изјави портпаролот...

Свет 18.01.20 | 08:59

Девет држави имаат нуклеарно оружје: Еве колку бомби постојат низ светот

Сите зборуваат за нуклеарното вооружување на Иран, еве правила за поседување. Со најновите тензии помеѓу САД и Иран, можно е прилично да слушате за нуклеарното вооружување. Се...

Македонија 15.01.20 | 19:06

Како размислувал Заев кога го продавал името: Ебаму името ебаму (АУДИО)

„Ебаму, името, ебаму“, вели Зоран Заев во продолжението на снимката „Европ за Вицето“, што на Јутуб ја објави Зоран Божиновски. Заев уверуваше дека целосно ќе се слушне...

Македонија 14.01.20 | 15:30

„Заев е поголем монструм од убијците, и Катица е во пазар“: Што мислат родителите на убиените момчиња кај Смилковско Езеро

Судскиот процес за случајот „Монструм” продолжува на 3 февруари, а на денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро, од страна на обвинителите како...

Свет 12.01.20 | 18:51

Седум бомби фрлени врз база во Ирак, повредени четворица војници

Четворици ирачки војници се повредени денеска во напад врз ирачката воздухопловна база Балад, во која се сместени американски сили, соопштија два воени извора. Врз...

Македонија 04.01.20 | 19:48

Героски во 21 часот открива: Kои се петтемина на Заев кои ја менаџирале аферата „Рекет“

Новинарот Бранко Героски најавува дека во 21 часот ќе објави нови детали за аферата „Рекет“. Конкретно, новинарот вели дека ќе открие  кои се петтемина на Заев кои ја...

Македонија 12.12.19 | 12:36

Обвинет од „Диво Насеље“ ѝ нудел бомби за „Монструм“ на Фетаи

Обвинетиот во случајот „Диво Насеље“ Шефчет Халачи, во јуни оваа година ѝ испратил прислушувани материјали на обвинителката Фатиме Фетаи, поврзани со случајот „Монструм”...

Македонија 11.12.19 | 14:32

Героски: Бомби ниту сум пукал, ниту ќе пукам

Не знам на што точно мислел бизнисменот Орце Камчев, кој во најновите снимки вели „Геро ќе ги пука сега“ и „Геро ќе биде“, реагира новинарот Бранко Героски, кој се најде...

Македонија 11.12.19 | 12:53

Дејан ги фатил како се лижеле, се вели за Кичеец и Боки во новите снимки

„Орце шокираш“, вели еден од гласовите на новите аудиоснимки на кои денеска сеир фаќа јавноста. Во една од нив, соговорник, чиј глас наводно личи на познатиот бизнисмен...

Македонија 11.12.19 | 12:42

Нова тура бомби за „Рекет“: Се споменуваат Заев, Рускоска, чантата со пари…

На истиот видеоканал каде пред три дена беа објавени снимки на кои се слуша гласот, за кој дел од медиумите тврдеа дека припаѓа на Орце Камчев, денеска има нова тура на...