Ознака: боја
Астро 04.07.21 | 23:28

Знаете ли која е бојата на вашата аура и што кажува за вашата личност

Сигурно многу пати сте слушнале за поимот “аура“, сте се запрашале како да ја видите и што кажуваат боите на аурата за вас како личност. Сите живи суштества кои користат...

Интима 16.10.20 | 11:47

Вашата омилена боја покажува колку си одговарате со партнерот во кревет

Вашата омилена боја може многу лесно да покаже каков вид либидо имате и колку сте компатибилни со партнерот кога станува збор за сексот. Кафеава Луѓето чија омилена...

Калеидоскоп 30.04.20 | 13:10

Дали знаете зошто постојат само 4 бои на пасоши во светот?

Постојат 4 примарни бои на пасоши во светот и секоја земја има причина за избор на една од нив како боја за корицата. Црвена Ова е највообичаената боја. Пасошите со ваква...

Свет 07.11.19 | 22:59

Незадоволни демонстранти и ја избричија главата на градоначалничка и ја полија со боја

Боливиската градоначалничка Патриша Арце беше јавно понижена од толпата демонстранти , кои и ја ишишаа косата и ја полија со црвена боја. Градоначалничка на мал град...

Македонија 13.06.19 | 10:37

Меркел го пречека Заев во сино сако, еве каква порака испраќа

Во кабинетот на на Ангела Меркелво Берлин во 9:30 часот почна средбата на германската канцеларка со Зоран Заев. Меркел го пречека премиерот во сино сако. Според аналитичарите,...

Кариера 28.12.18 | 20:48

Ако навистина сакате да ја добиете работата, никако не ја носете оваа боја

Испитувањето на повеќе од 2.000 експерти за вработување, покажа дека постои една боја која никако не треба да ја носите на интервју за работа. Се работи за портокаловата...

Астро 25.12.18 | 10:55

Кинески хороскоп: Ова се среќните бои за 2019 година

На 5 февруари официјално ќе ја започне новата кинеска година, која ќе биде под влијание на кафеавата свиња. Според кинескиот хороскоп ова се среќните бои за 2019 година...

Калеидоскоп 04.12.18 | 14:27

Бојата на очите покажува колкава е издржливоста на болка

Научници од Универзитетот во Питсбург откриле дека бојата на очите покажува колкава е издржливоста на болка кај одредено лице, како и за кои спортови е талентирано. Според...

Интима 30.11.18 | 22:34

Што откриваат мирисот и бојата на секретот за вашето здравје?

Доколку на вашата долна облека сте забележале секрет кој никако не смее да го игнорирате, можеби станува збор за знак кој укажува на некакво заболување. Хормонско влијание Хормоните...