Ознака: богатство
Калеидоскоп 30.09.20 | 20:05

Во стан кој го добила во наследство Французинка пронашла половина милион евра

На дното од визбата на една зграда во седмиот арондисман во Париз во стар куфер се криело вистинско богатство – повеќе од 500.000 евра, во различни, а во понеделникот ги...

Калеидоскоп 03.09.20 | 14:25

Добро работење за време на пандемијата: Основачот на „Зум“ заработи 6,6 милијарди долари за неколку часа

Основачот на американската компанија „Зум видео комуникејшнс“, Ерик Јуан, за само неколку часа стана побогат за 6,6 милијарди долари. Како што објави Блумберг, ва берзата...

Свет 03.08.20 | 22:01

Во напуштен бунар во Полска: Масоните ја открија локацијата каде што е скриено богатството на Хитлер?

Тајно друштво зад кое стојат масони ја откриле тајната локација каде што Адолф Хитлер непосредно пред падот на Берлин го сокрил нацистичкото богатство.Ова би можело...

Калеидоскоп 04.05.20 | 22:05

Фенг шуи: Привлечете љубов и богатство до крајот на 2020

Според Мери Дајмонд, мајсторка за фенг шуи, законот за привлекување можеме да го прошириме на целиот дом и со тоа брзо да ги оствариме нашите цели. За да привлечете финансико...

Калеидоскоп 30.04.20 | 08:53

Сокрил огромно богатство во планина, па поставил загатка за сите трагачи – до денес, никој не успеал да ја реши

Колекционерот на уметнички дела, Фостер Фен од Санта Феа, пред неколку години бил во центар на внимание на светската јавност, бидејќи изјавил дека сокрил богатство вредно...

Свет 23.04.20 | 19:25

Додека Американците остануваат без работа, Маск и Безос го зголемија богатството

Вкупното богатство на американските милијардери, меѓу кои и на основачот на Амазон (Amazon) Џеф Безос и на Тесла (Tesla) Илон Маск, се зголемило за околу 10 проценти за време...

Свет 16.03.20 | 08:45

Шпанскиот крал Фелипе се откажа од наследството на татко му Хуан Карлос

Шпанскиот крал Фелипе Шести се откажа од наследството на својот татко Хуан Карлос заради неговите финансиски малверзации. Во соопштението на шпанското кралско семејство...

Сцена 23.02.20 | 20:18

Кирк Даглас го оставил целото богатство од 60 милиони долари во добротворни цели

Актерот Кирк Даглас, кој го напушти овој свет на 5 февруари, наводно, го оставил целото богатство од 60 милиони долари во добротворни цели. Според „Мирор“, Кирк не оставил...

Калеидоскоп 18.11.19 | 12:07

Со детектор за метал барале изгубена бурма, а најдоа цело богатство

Кога двајца Ирци тргнале со детектор за метал да ја бараат изгубената бурма на едниот од нив, не можеле ниту да претпостават дека ќе си заминат дома побогати за 100.000 фунти. Пол...

Сцена 15.11.19 | 10:09

Славниот холивудски пар одлучил дека богатството нема да им го остави на своите деца

Актерскиот пар Ештон Качер и Мила Кунис веруваат во напорната работа и поради тоа не планираат на своите деца да им остават никакво наследство. Ештон и Мила заедно се...

Калеидоскоп 10.11.19 | 10:12

Куќата во која се одгледува оваа билка не може да биде сиромашна

Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради тоа можеби е идеално време да почнете да ја одгледувате во вашиот дом. Босилек или босилок, поточно сладок...

Калеидоскоп 08.11.19 | 11:23

Богатството на светските милијардери намалено за првпат во изминатите 10 години

Најбогатите луѓе на светот „осиромашија“ лани поради геополитичките превирања и нестабилни пазари за првпат во изминатите 10 години, според истражувањето на швајцарската...

Калеидоскоп 13.10.19 | 14:18

Сте им обезбедиле среќа за цел живот: 6 женски имиња кои привлекуваат богатство и среќа

Се верува дека името, благодарејќи на својата енергија, може да влијае врз судбината на оној кој го поседува. Според верувањата имињата Ана, Викторија и Марина, се имиња...

Астро 30.09.19 | 15:07

Овие знаци имаат најголеми шанси да станат многу богати

Со поврзување на знаците и елементите, астролозите ги откриваат карактерот, чувствата и падовите на секој знак. На ист начин, користејќи ја оваа врска, тие можат да добијат...

Македонија 11.09.19 | 09:28

Вози „пасат“ и има кредит од 100 илјади евра – кој е новиот в.д. претседател на Врховниот суд?

Според податоците од анкетниот лист, кој новиот в.д. претседател на Врховниот суд го доставил до Државната комисија за спречување корупција, Фаик Арслани вози „фолксваген...

Калеидоскоп 27.07.19 | 16:09

Колку вредат членовите на кралското семејство, а кој е најскапиот ќе се изненадите

Британското кралско семејство има моќ, престиж и секако – пари. Од огромните залихи нафта до значајните добротворни динации, богатството на кралското семејство е...

Балкан 01.07.19 | 08:38

Косово како Саудиска Арабија, Пацоли богат како шеик

Целокупниот имот на министрите во владата на косовскиот премиер Рамуш Харадинај и 120 пратеници во Парламентот одамна ја премина цифрата од милијарда евра, објави „Политика“...

Сцена 26.04.19 | 21:21

Анџелина Џоли, целото богатство го остава на само едно од нејзините шест деца

Американските медиуми тврдат дека Анџелина Џоли одлучила целото свое богатство да го остави на нејзиниот „златен син“, посвоениот Медокс (17), кој најмногу ја поддржал...

Естрада 26.04.19 | 09:51

Целото богатство го остава на само едно од нејзините шест деца

Американските медиуми тврдат дека Анџелина Џоли одлучила целото свое богатство да го остави на нејзиниот „златен син“, посвоениот Медокс (17), кој најмногу ја поддржал...

Психологија 25.03.19 | 17:44

На оваа возраст го достигнуваме врвот на богатството

Просечна личност е најздрава во 30­-те години од животот, најбогата во 47 и има најдбар секс на 32 години од животот, покажа едно ново истражување. Испитувањето што опфати...