Ознака: блокади
Македонија 11.06.21 | 09:20

СДСМ: Поразени блокадите на Мицкоски

Граѓаните испратија јасна и силна порака до докажаниот губитник Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ дека не даваат поддршка на нивните погубни политики, смета СДСМ. Со...

Македонија 09.06.21 | 18:05

ВМРО-ДПМНЕ ги блокираше и улиците во Велес

ВМРО-ДПМНЕ денес продолжи со блокирање на улиците во Скопје и во девет други градови, еден од нив е и градот Велес.

Македонија 09.06.21 | 18:01

Јаќимоски: Кичево и кичевчани како и секогаш на барикадите

Кичево и кичевчани како и секогаш на барикадите

Македонија 09.06.21 | 17:57

Барикади и во Штип: Македонија не е на распродажба

И Штип со блокади против новиот обид за продажба на националните и државните интереси од страна на Зоран Заев и Владо Бучковски. На барикадите, Штип, Македонија не е...

Македонија 09.06.21 | 16:26

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ ги организира секојдневните блокади во име на граѓаните, СДСМ нема да ги заплаши граѓаните кои протестираат преку МВР и нивните притисоци

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски линковски во вестите на ТВ Алфа зборуваше за блокадите кои ВМРО-ДПМНЕ ги организира веќе втор ден, како и за барањата на граѓаните...

Македонија 03.12.20 | 09:30

Блокади во Скопје од 17 часот: „Да не молчиме, оставка на Заев, слобода на народот“

Денеска од 17 до 18 часот ВМРО-ДПМНЕ ќе ги блокира улиците пред Владата, МНР и Министерство за правда. -Го предупредуваме македонскиот народ, граѓаните на Македонија на...

Економија 07.09.20 | 15:55

Лозарите најавија блокади и протести поради ниските откупни цени

Лозарите од Тиквешко како најголем лозарски регион во државата, денеска побараа решавање на проблемите околу ниските откупни цени за килограм грозје. Претседателот...