Ознака: близначки
Калеидоскоп 30.07.20 | 22:45

Сакаат дете од ист маж: Ова се најидентичните близначки во светот

Сестрите Ана и Луси Десинк некогаш беа прогласени за „најидентични близначки“ на светот. Тие, како познати ТВ лица, во новото интервју за една австралиска телевизија,...

Семејство 07.10.19 | 19:19

Исчезнале тригодишни близначки: Насекаде ги барале, а кога се вратиле дома, затекнале траорна сцена

Две девојчиња, од американскиот Хинсвил биле пронајдени мртви во вжештен автомобил откако исчезнале од дома во текот на ноќта. Близначките Рајлин и Пејтон Кејс (3), починале...

Калеидоскоп 12.09.19 | 18:22

Богати близначки се снимале како хранат бездомник за да освојат ајфон

Руските близначки Аделја и Алина Фаткеева (24) предизвикаа бес на социјалните мрежи откако објавија, а потоа избришаа видео на кое хранат бездомник за да освојат ајфон. На...

Свет 23.05.19 | 11:41

Стравична глетка: Мајка и нејзините ќерки близначки пронајдени мртви

Полицијата во еден стан во Виена пронашла три тела, на жена и две ќерки близначки, пишува ОЕ24. Во станот живееле 45-годишната Весна со потекло од Србија и нејзините 18-годишни...

Калеидоскоп 17.02.19 | 17:57

Близначките од Австралија кои имаат исто момче открија како водат љубов: „И двете сме во собата …”

Идентични близначки Ана и Луси Декинке открија дека најизменично имаат сексуалаен однос со нивниот заеднички партнер Бен.33-годишните близначки од Австралија велат...