Ознака: блек фрајдеј
Економија 03.12.20 | 15:08

За Црн петок трговците главно ги почитувале попустите

Државниот пазарен инспектор во петокот, за време на акцијата Црн петок изврши инспекциски надзори во моловите на територија на цела држава. Неправилности и големо...

Твитови 27.11.20 | 21:10

Редици пред и во „Ситимол“, за „блек фрајдеј“ се заборави и на короната

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии и видеа од трговскиот центар „Ситимол“, во кој редици чекаат да ги искористат попустите. Кластер Сити мол денес. За...

Свет 19.11.20 | 08:29

Годинава ќе нема „Блек фрајдеј“

Францускиот министер за финансии Бруно ле Мер ги повика супермаркетите и трговците на интернет да го одложат таканаречениот „Црн петок“, што привлекува голем број...

Скопје 28.11.19 | 23:59

Засилени инспекциски контроли за „Блек фрајдеј“

Град Скопје соопшти дека утре ќе ги засили инспекциските контроли околу шопинг центрите во Скопје, поучени од негативните искуства од минатите години за време на акцијата...

Свет 28.11.19 | 20:44

Бил прекумерна потрошувачка: Франција размислува да го забрани „Црниот петок“

Француски активисти го блокираа складиштето на „Амазон“ јужно од Париз во знак на протест против Црниот петок, во услови на зголемено спротивставување на феноменот,...