Ознака: бизнисмен
Естрада 01.01.21 | 12:05

Ако таа се согласи после можам и да умрам: Богат бизнисмен и нуди на Вики Миљковиќ 30.000 евра

Српската пејачка и водителка, Вики Миљковиќ, со години е во среќен брак со сопругот Драган Ташковиќ Ташке, но сепак има мажи кои би сториле се за да ја освојат. Kако што...

Твитови 14.07.20 | 13:56

Семејство на еден „просечен“ бизнисмен од Муртино планира селидба во Грција…

Семејство на еден „просечен“ бизнисмен од Муртино планира селидба во Грција… pic.twitter.com/O0YthstqH7 — Charles Boycott (@JohnnyParka) July 13, 2020

Свет 11.02.20 | 15:38

Британски бизнисмен е прв „суперносител” на коронавирусот, заразил 11 лица

Бизнисмен од Англија, 53-годишниот Стив Волш, кој е заразен со коронавирусот би можел да ја прошири болеста од Кина во Европа поради своите патувања, соопшти денеска британската...

Калеидоскоп 08.02.20 | 11:27

Измамен познат бизнисмен: Платил 2500 евра за да биде со Рада Манојловиќ и уште 1000 за ружи

Членови од неодамна уапсената група кои беа вмешани во низа секс скандали во Србија, на момче од Бања Лука му понудиле да помине ноќ со пејачката Рада Манојловиќ, пишува...

Економија 23.01.20 | 17:47

Усвоени измените во Законот за градење, од ВМРО-ДПМНЕ обвинија дека се носат во интерес на бизнисмен

Собранието денеска го усвои Предлог на Законот за изменување и дополнување на Законот за градење. Од вкупно 65 пратеници, „за“ гласаа 48, 17 беа „против“, немаше ниту...

Македонија 15.01.20 | 21:39

Груевски: За пратеникот – бизнисмен за “Рекет” и за лустрацијата

Поранешниот премиер Никола Груевски на својот фејсбук профил посвети статус како што пишува тој за пратеникот – бизнисмен, за „Рекет” и за лустрацијата. Груевски...

Црна хроника 27.12.19 | 10:49

Запалено „БМВ“ на скопски бизнисмен

„БМВ“ на скопски бизнисмен ноќва гореше на паркингот кај ТЦ „Зебра“ во Капиштец. Како што соопшти МВР утрово, пожарот на улицата „Васил Ѓоргов“ бил пријавен ноќва...

Економија 11.12.19 | 18:06

Што се крие зад хипотеката? Нови детали во случајот „Притисоци врз бизнисмен“

Ако братот на премиерот во заминување не е заинтересиран и никогаш не сакал да го купи атрактивното земјиште на скопскиот бизнисмен Киро Тошевски, тогаш зошто премиерот...

Балкан 07.10.19 | 11:52

Застрелан контроверзен српски бизнисмен во Сремска Каменица

Пред ресторан во центарот на српскиот град Сремска Каменица е убиен контроверзниот бизнисмен Драган Амиџиќ – Амиџа. Според пишувањата на медиумите, Амиџа починал на...

Црна хроника 20.09.19 | 17:11

Азманов: Боки 13 ме уценуваше со документи и тврдеше дека ги добил од СЈО

Бизнисменот Зоран Азманов кој два часа даваше исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал рече дека дал дополнение на исказот и дека „многу работи се...

Македонија 18.09.19 | 11:27

„Вашингтон Пост“ пишува за бизнисмен од Македонија кој ја хакнал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“

Бизнисмен од  Македонија ја хакнал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го советувале претседателот на САД, Доналд Трамп, разговарале...

Македонија 27.07.19 | 18:10

Битолски бизнисмен ѝ платил на баба 750 илјади евра за идеја за социјални станови која му ја презентирала на Груевски

Првата сомнителна трансакција поврзана со рекетот се случила есента 2017-та година, потврдуваат за Телма од повеќе институции задолжени за откривање на криминал. Трансакцијата...

Црна хроника 27.04.19 | 20:25

Бизнисмен од Скопје киднапиран и држен седум дена во заложништво во Албанија

Доротеј Стојанов не ни сонувал дека наместо во Охрид, каде што тргнал со својата сопатничка, ќе заврши во заложништво во Албанија. Кошмарот на скопскиот бизнисмен почнал...

Балкан 04.01.19 | 14:09

Пo осум дена, ослободен киднапираниот грчки бизнисмен

Бизнисменот од Грција, кого четири непознати лица го киднапираа минатата седмица, на 27 декември, денеска беше ослободен, објавија грчките медиуми. Засега не е познато,...

Црна хроника 12.12.18 | 20:10

Возачот на притворен бизнисмен сакал да изнуди 150 илјади евра од неговата сопруга

Пријавениот во текот на месец ноември 2018 година ѝ упатувал сериозни закани, преку телефон, на оштетена, тврдејќи дека поседува документи со кои би можел да го извади...