Ознака: битолско
Црна хроника 24.06.20 | 16:33

Девојче пријавило дека чичко ѝ ја допирал по интимните делови

Лекар од детското одделение при Клиничка болница Битола вчера во СВР Битола пријавил дека кај нив било донесено 13-годишно девојче од битолско село, кое изјавило дека...

Црна хроника 01.10.19 | 10:47

Граната од Првата светска војна пронајдена вчера во битолско

Вчера околу пладне во СВР Битола било пријавено дека при изведување на градежни работи во близина на црквата во с.Трново, битолско, била пронајдена неексплодирана артилериска...

Црна хроника 17.09.19 | 11:09

Во Битолско пронајдена граната од Првата светска војна

Во атарот на село Зовиќ во општина Новаци вчера била пронајдена граната од Првата светска војна. Полицијата соопшти дека во СВР Битола, вчера В.Д. пријавила дека пронашла...

Црна хроника 27.03.19 | 10:07

Со „Застава“ излетал од патот во битолско, две деца завршиле во болница

Вчера околу пладне на патот Вашарејца – Бучин, пред село Трновци, битолско, А.А. (28) од Прилеп, управувајќи патничко возило „Застава-128“ со скопски регистарски ознаки,...

Црна хроника 24.03.19 | 18:01

Неексплодирани артилериски гранати пронајдени во Битолско

Вчера во 08.35 часот во СВР-Битола, Л.А. од село Лажел пријавил дека во дворот од неговата куќа пронашол една стара неексплодирана артилериска граната калибар 75мм од Првата...

Црна хроника 13.03.19 | 18:55

Тешка сообраќајка утрово во битолско, едно лице загинало на лице место

Рано утрово околу 07 часот на локалниот пат село Кукуречани – село Драгожани, битолско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило со битолски регистарски...

Црна хроника 11.02.19 | 10:55

Граната од Првата светска војна пронајдена вчера во битолско

Вчера околу пладне во атарот на село Крклино, битолско, на парцела лоцирана на локалниот пат помеѓу село Крклино и село Горно Оризари, била пронајдена артилериска граната...