Ознака: битолско
Црна хроника 27.03.19 | 10:07

Со „Застава“ излетал од патот во битолско, две деца завршиле во болница

Вчера околу пладне на патот Вашарејца – Бучин, пред село Трновци, битолско, А.А. (28) од Прилеп, управувајќи патничко возило „Застава-128“ со скопски регистарски ознаки,...

Црна хроника 24.03.19 | 18:01

Неексплодирани артилериски гранати пронајдени во Битолско

Вчера во 08.35 часот во СВР-Битола, Л.А. од село Лажел пријавил дека во дворот од неговата куќа пронашол една стара неексплодирана артилериска граната калибар 75мм од Првата...

Црна хроника 13.03.19 | 18:55

Тешка сообраќајка утрово во битолско, едно лице загинало на лице место

Рано утрово околу 07 часот на локалниот пат село Кукуречани – село Драгожани, битолско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило со битолски регистарски...

Црна хроника 11.02.19 | 10:55

Граната од Првата светска војна пронајдена вчера во битолско

Вчера околу пладне во атарот на село Крклино, битолско, на парцела лоцирана на локалниот пат помеѓу село Крклино и село Горно Оризари, била пронајдена артилериска граната...