Ознака: битолчанка
Црна хроника 23.06.20 | 17:30

Битолчанка пронајдена мртва во стан

Битолчанка ја пронашла почината мајка си во нејзиниот стан. Како што информира полицијата, вчера околу 9 часот во СВР Битола, Ц.И. од Битола пријавила дека во стан ул....

Црна хроника 22.05.20 | 09:19

Мајсторија на битолчанка

Вистински хит се фотографиите од несекојдневната сообраќајна незгода што вчера се случи во Битола. Сè уште не е јасно како автомобилот на 33-годишната биточканка заврши...

Црна хроника 27.03.20 | 11:49

Ja нашле како пијана спие на улица – казна за млада битолчанка за прекршување на полициски час

Осумнаесетгодишно момче и 33-годишна девојка, двајцата од Битола, од Oсновното јавно обвинителство (ОЈО ) од Битола се обвинети за кривично дело непостапување според...

Црна хроника 18.03.20 | 11:50

Обвинение за 34-годишна битолчанка поради уцена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинителен предлог против битолчанка на возраст од 34 години, која се товари за сторено кривичното дело – уцена. Како...

Црна хроника 12.03.20 | 13:30

Уапсена скопјанка што уценувала маж

Жена се заканувала на маж дека ќе пушти негови компромитирачки фотографии на социјалните мрежи, ако не ѝ исплати 1.200 евра. Полицијата ја приведе. По преземени оперативни...

Црна хроника 12.10.19 | 12:27

На релација Скопје – Битола: Тинејџерка пријавила дека маж во автобус ја допирал по телото

Во средата во СВР Битола, 19 – годишна девојка од Битола пријавила дека истиот ден околу 13.50 часот додека се возела во автобус кој сообраќал на релација Скопје –...

Црна хроника 13.01.19 | 14:23

Битолчанка пронајдена мртва во својот стан

На 12.01.2019 година во 15,20 часот во СВР-Битола било пријавено дека на улицата “Кланица“ во сопствениот стан била пронајдена почината М.С.(80). По наредба на Јавен обвинител...