Ознака: Бил Клинтон
Свет 21.01.21 | 16:41

Кога станува досадно: Бил Клинтон задрема за време на инаугурацијата на Бајден

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон, во периодот од 1993 до 2001 година, задрема за време на вчерашната инаугурација на 46. претседател на САД, Џо Бајден, пишува...

Свет 21.01.21 | 11:15

Клинтон заспа за време на говорот на Бајден

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон заспа за време на говорот на новиот претседател на САД, Џо Бајден на инаугурацијата. Во негов стил, Бајден го читаше...

Здравје 03.12.20 | 12:31

Обама, Буш и Клинтон јавно ќе примат вакцина против корона за да докажат дека е безбедна

Поранешните американски претседатели Барак Обама, Џорџ Буш и Бил Клинтон доброволно се пријавија да ја примат вакцината за Ковид-19 пред камери откако таа ќе биде одобрена...

Балкан 26.07.20 | 18:29

Клинтон планирал да ја бомбардира и Босна и Херцеговина за да ги уништи Србите

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон за време на изборите на кои се борел за втор манадат барал војната во Босна и Херцеговина што побрзо да заврши за да...

Балкан 21.02.20 | 23:34

Олбрајт и Клинтон сакале да го поделат Косово уште во 1999 година

Прашањето за побелба на Косово кое деновиве е актуелно се чини било во плановите на САД уше пред 20 години. Поранешниот американски конгресмен и гувернер на Илионис Род...

Свет 15.08.19 | 18:05

Во куќата на педофилот Епстајн пронајдена слика од Бил Клинтон – позира во фустан на Хилари

Додека случајот со Џефри Епстајн се одмотува, во јавноста излегуваат се повеќе неверојатни детали од животот на американскиот милијардер. Епстајн за време на бурниот...

Балкан 11.06.19 | 18:02

Косово заслужува да биде во Европската унија и во НАТО како независна држава

Косовскиот претседател Хашим Тачи го одликува денеска поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Бил Клинтон со високото државно признание на Косово,...

Балкан 11.06.19 | 16:16

Добредојдовте во вашето семејство на Косово, господине претседателе

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон пристигна на приштинскиот аеродром „Адем Јашари“, каде беше пречекан од косовскиот министер за надворешни работи...

Калеидоскоп 07.12.18 | 19:22

Жешки случки од погребот на Буш: Трамп се поздрави со Обама, но не и со Клинтонови

Случувањата во првиот ред за време на погребот на 41 претседател на САД, Џорџ Буш постариот, набрзо станаа “врела” тема за американските медиуми. Распоредот на седење...

Свет 06.12.18 | 00:04

Доналд Трамп и уште четворица поранешни претседатели на САД го испратија Буш постариот

Претседателот Доналд Трамп и четворица негови претходници во Белата куќа присуствува во средата на државната церемонија на простување од 41-от американски претседател...