Ознака: бик
Калеидоскоп 22.08.22 | 14:58

Којзнае по што дошол: Бик влегол во канцеларија на банка

Вработените во банката во Лод, централен Израел, утрово биле шокирани кога бик влегол во нивната филијала. Тоа се случи во банката Леуми, а видеата објавени на социјалните...

Интима 27.07.22 | 10:39

Жените во овие три знаци се незаситни во сексот: Имаат голем апетит за игри во спалната соба

Постојат знаци во Зодијакот кај кои жестоката и страсна природа е видлива во сите аспекти на животот, особено во спалната соба Жените родени под овие три знаци знаат...

Астро 25.05.22 | 20:24

Пет животни принципи мора да ги почитувате доколку имате Бик во вашиот живот

Бикот е хороскопски знак кој секогаш е прв кога е во прашање жнеењето на плодовите од напорната работа. Го сакаат она што е добро и убаво и многу често се опкружени со...

Астро 14.02.22 | 11:50

Водолијата финансиски конечно ќе закрепне, романтична недела за Бикот

Овен (21.03 – 20.04) ЉУБОВ: Ќе почувствувате последици од некои промени кои ви се случиле. Ќе ви бидат исполнети желбите, но повторно нема да се чувствувате најдобро. Внатрешната...

Астро 08.11.21 | 09:44

Бикот го очекува успешна работна недела

Овен (21.03 – 20.04) ЉУБОВ: Оваа недела малку поработете на комуникацијата со цел хармонијата во семејството да ја задржите на нивото од минатата недела. Што се однесува на...

Црна хроника 11.08.21 | 14:48

Трагедија во Штип: Маж загинал по напад од бик

Во близина на штипските градски гробишта утрово, бик нападнал човек, пренесува „ММС“. Оч евидци на настанот за порталот велат дека од здобиените повреди човекот починал,...

Астро 05.04.21 | 09:47

Чудна љубовна недела за Лавот, успешна работна недела за Бикот

Овен (21.03 – 20.04) ЉУБОВ: Неделата на љубовен план ќе биде прилично мирна и можеби малку досадна. Ќе имате светли моменти со партнерот, но се на се една убава тројка. Не се...

Скопје 24.03.21 | 14:38

Бикот стана контејнер

Скулптурата „Бик“ на улицата „Македонија“ во Скопје стана контејнер. Откако во ноември 2018 година беше скршена неговата опашка, тој стои така унаказен. Сега е полн...

Астро 24.01.20 | 10:30

Што мразат Овните, Биковите и Близнаците?

Спамови, неисполнети ветувања доцнење, народна музика, неорганизираност, јавни настапи… се само дел од работите кои ги мразат луѓето според нивните хороскопски знаци. 1....

Свет 11.11.19 | 10:29

Вол стрит останува без заштитниот знак – се преместува поради безбедност

Бронзената статуа на бик поставена пред американската берза во Њујорк нареднве денови ќе биде преместена на побезбедна локација. Статуата поставена на фреквентен...

Астро 26.06.19 | 23:07

Жената бик е благослов во животот на секој маж

Одлучна, упорна, доследна, реална, стабилна, внимателна, тврдоглава, фокусирана. Сето ова ја опишува жената бик. Таа ја сака рутината, но од сите животни искуства брзо...

Астро 31.05.19 | 11:35

Последниот ден од мај за Шкорпијата убава вест, за Бикот ново пријателство

Овен (21.03 – 20.04) Може да одлучите да и се посветите на работата многу повеќе отколку вообичаено. Тоа нема да биде нешто посебно туку обично средување на документите, кои...

Астро 29.05.19 | 17:45

Жените во овие 3 хороскопски знаци одбираат помлади партнери

Некои жени претпочитаат да бидат во врска со помлади мажи од нив. Дамите родени во овие три хороскопски знаци одбираат помлади партнери… Овен Жената во овој хороскопски...

Астро 17.05.19 | 11:09

Дневен хороскоп: Близнаците ќе уживаат, Ракот ќе се весели

Овен (21.03 – 20.04) Сериозноста и професионализмот треба да бидат ваши главни одлики денес. Внимавајте на секој збор што ќе го кажете, затоа што голема е веројатноста некоја...

Астро 25.12.18 | 23:34

И жените и мажите лудуваат по овој хороскопски знак!

Жените во овој знак можат да заведат кого сакаат, додека мажите се најспремни во кревет Секако дека станува збор за Биковите кои се познати како страсни и изразено женствено...