Ознака: бик
Астро 24.01.20 | 10:30

Што мразат Овните, Биковите и Близнаците?

Спамови, неисполнети ветувања доцнење, народна музика, неорганизираност, јавни настапи… се само дел од работите кои ги мразат луѓето според нивните хороскопски знаци. 1....

Свет 11.11.19 | 10:29

Вол стрит останува без заштитниот знак – се преместува поради безбедност

Бронзената статуа на бик поставена пред американската берза во Њујорк нареднве денови ќе биде преместена на побезбедна локација. Статуата поставена на фреквентен...

Астро 26.06.19 | 23:07

Жената бик е благослов во животот на секој маж

Одлучна, упорна, доследна, реална, стабилна, внимателна, тврдоглава, фокусирана. Сето ова ја опишува жената бик. Таа ја сака рутината, но од сите животни искуства брзо...

Астро 31.05.19 | 11:35

Последниот ден од мај за Шкорпијата убава вест, за Бикот ново пријателство

Овен (21.03 – 20.04) Може да одлучите да и се посветите на работата многу повеќе отколку вообичаено. Тоа нема да биде нешто посебно туку обично средување на документите, кои...

Астро 29.05.19 | 17:45

Жените во овие 3 хороскопски знаци одбираат помлади партнери

Некои жени претпочитаат да бидат во врска со помлади мажи од нив. Дамите родени во овие три хороскопски знаци одбираат помлади партнери… Овен Жената во овој хороскопски...

Астро 17.05.19 | 11:09

Дневен хороскоп: Близнаците ќе уживаат, Ракот ќе се весели

Овен (21.03 – 20.04) Сериозноста и професионализмот треба да бидат ваши главни одлики денес. Внимавајте на секој збор што ќе го кажете, затоа што голема е веројатноста некоја...

Астро 25.12.18 | 23:34

И жените и мажите лудуваат по овој хороскопски знак!

Жените во овој знак можат да заведат кого сакаат, додека мажите се најспремни во кревет Секако дека станува збор за Биковите кои се познати како страсни и изразено женствено...