Ознака: библ
Кошарка 24.02.21 | 21:27

Пораз во драматичен финиш на ТФТ во БИБЛ лигата

Кошаркарите на ТФТ Скопје вечерва претрпеа  пораз на домашен терен од Берое со 87:83 во премиерниот натпревар од вториот дел на групната фаза во БИБЛ лигата. Македонскиот...

Кошарка 02.02.21 | 22:20

ТФТ се пласираше во следната рунда на БИБЛ

Македонскиот кошаркарски тим ТФТ Скопје го победи црногорскиот тим Ибар од Рожаје со 91-75 и се пласира во втората фаза од БИБЛ регионалната кошаркарска лига. ТФТ има...

Кошарка 19.11.20 | 23:37

ТФТ го победи бугарскиот Берое во меч од БИБЛ

Македонскиот кошаркарски прволигаш ТФТ Скопје ја прокнижија првата победа во регионалната БИБЛ во пресмтката со бугарскиот преставник Берое (80-75). Само првата четвртина...

Кошарка 28.10.20 | 09:07

Куманово по голема битка го победи ТФТ во БИБЛ

Кошаркарите на Куманово го совладаа тимот на ТФТ со 90:83 во македонскиот дуел од 1. коло од Балканскиот сегмент на БИБЛ-лигата. Натпреварот се одигра вчеравечер во Куманово...

Кошарка 27.10.20 | 12:33

Кумановци се надеваат на домашен терен, ТФТ не прифаќа дебитантска улога

Вечерва од 19. часот, Куманово го дочекува составот на ТФТ од Скопје, што ќе биде прв официјален кошаркарски натпревар во Македонија по нешто повеќе од три месеци тренирање. Како...

Кошарка 21.07.20 | 23:08

ТФТ ќе игра во БИБЛ

Македонија по пауза од една година ќе има претставник во Балканската лига, oткако денеска беше потврдено дека во БИБЛ ќе ја гледаме екипата на ТФТ од Тафталиџе. Дека...