Ознака: без вода
Сервиси 15.09.19 | 09:02

Дел од Кондово утре без вода

Корисниците од населеното место Кондово утре од 9 часот до 19 часот ќе останат без вода за пиење. Како што информира Региналниот центар за управување со кризи на Град...

Сервиси 04.09.19 | 09:24

Долно Лисиче утрово без вода

На корисниците од населбата Долно Лисиче во Скопје им е прекинато водоснабдувањето изутрина од 8:55 часот. Прекинот е поради уличен дефект пред месната заедница во населбата...

Скопје 25.08.19 | 22:39

Ново Лисиче утре без вода

Во населбата Ново Лисиче во Општина Аеродром од утре ќе има пpекин во водоснабдувањето поради изведување технички зaфати. Пpекинот ќе биде до завршување на интервенцијата...

Сервиси 21.08.19 | 23:55

Дел од општина Кичево без вода за пиење

Селата Зајас, Теќе, Зајас Џума, Колибари и Бачишта во општина Кичево немаат вода за пиење поради дефект на главната водоводна цевка. Од јавното комунално претпријатие...

Сервиси 16.08.19 | 16:00

Без вода утре неколку улици во Шуто Оризари и Бутел

Поради реконструкција на водоводна мрежа ф-5/4мм утре без водоснабдувањето ќе бидат корисниците од бул. Македонско-косовска ударна бригада – подулици 10, 14, 17 и на ул....

Скопје 04.08.19 | 20:50

600 куќи без вода, жителите прашуваат „Кој век сме?“

Иако се наоѓа 8 километри од село Рашче, каде се наоѓа изворот на водата за пиење од каде се снабдува цело Скопје, жителите од село Буковиќ – општина Сарај, немаат вода...

Скопје 29.06.19 | 10:37

Вечерва без вода Хиподром и Трубарево

Поради дефект на приклучна цевка на улицата „Благоја Стефковски 116Б“ вечерва од 20:30 часот без вода ќе бидат населбите Хиподром и Трубарево. Од јавното претпријатие...

Сервиси 30.05.19 | 11:34

Без вода дел од жителите од населба Лисиче

Корисниците од населбата Лисиче (бараки) денеска од 9:45 часот се до санирањето на дефектот ќе бидат без вода. Како што соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација“ прекинот...

Скопје 09.04.19 | 10:28

Без вода дел од жителите на населба Лисиче

Денеска поради уличен дефект од Ф-2 цола на булевар „Србија“ 1/61 во населба Лисиче, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Лисиче. Прекинот ќе трае...

Скопје 25.03.19 | 23:49

Утре без вода дел од Центар

Дел од Општина Центар утре од девет часот нема да има вода поради отстранување дефект на водоводна мрежа на улицата „Козара“. Како што соопшти ЈП Водовод и канализација,...

Скопје 02.03.19 | 11:53

Дел од општина Карпош утре без вода

Поради санирање дефект на шибер ф-200 мм, на крстосницата од бул. Митрополит Теодосиј Гологанов со улицата Њу Делхиска во Карпош, утре ќе биде прекинато водоснабдувањето...

Сервиси 19.02.19 | 23:50

Без вода утре дел од Црниче и Пржино

Поради промена на 13 затворачи, прекинато водоснабдување утре ќе имаат корисниците од улиците „Рилски конгрес“, „Славејко Арсов“, „Банско“, „Серска“, „Кратовска“,...

Скопје 13.12.18 | 08:24

Во Капиштец ќе нема вода

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека во текот на денот поради изведување на водоводен приклучок од ф-80 мм на улицата Козара бб  во Капиштец ќе има прекин...

Скопје 10.12.18 | 18:07

Утре без вода Дебар Маало

Од 9 часот до завршување на интервенцијата, утре без вода ќе бидат корисниците од улиците „Антоние Грубишиќ“ и „Пиринска“, информираат од ЈП „Водовод и канализација“. Водоснабдувањето...