Ознака: бесплатен
Здравје 08.03.22 | 13:00

Жените на возраст од 36 до 45 години кои не правеле ПАП-тест три години преку платформата skrining.mk може да закажат термин

Од денеска започнува организиран скрининг за рана детекција на рак на грло на матка – пријавување преку веб платформата skrining.mk, соопшти Министерството за здравство. Во...

Скопје 20.01.22 | 11:03

За викенди и државни празници бесплатен паркинг кај „Дом на печат“

Градот Скопје и ЈП „Градски паркинг“ ги известуваат граѓаните дека поради повторното ставање во употреба на жичницата од Средно Водно до Милениумскиот крст и можноста...

Скопје 31.12.21 | 11:25

ПОЦ: Бесплатен паркинг во Центар за време на празниците

Отворените и затворените паркиралишта со кои стопанисува јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ денеска ќе работат до 15 часот, катната гаража до 17 часот,...

Скопје 15.07.20 | 12:52

Паркингот денеска во Скопје е бесплатен

Паркирањето на јавните паркиралишта и јавните површини со кои стопанисува ЈП „Градски паркинг” денеска е бесплатно. Како што соопшти претпријатието, нема да се врши...

Скопје 30.12.19 | 12:55

Бесплатен паркинг за новогодишните и божиќните празници во Центар

По повод претстојните новогодишни празници, во вторник, 31 декември, отворените паркиралишта со кои стопанисува ЈП Паркинзи на Општина Центар ќе работат до 15:00 часот,...

Свет 21.11.19 | 17:28

Луксембург ќе го направи целиот јавен превоз бесплатен

Луксембург треба да стане првата земја на светот која целиот јавен превоз ќе го направи бесплатен. Новоизбраниот премиер Хавиер Бетел и коалиционата влада најавија...