Ознака: белград
Македонија 16.09.23 | 18:47

Дачиќ: Испраќаме порака дека Белград и Скопје се решени дополнително да ја зајакнат соработката

Првиот вицепремиер и министер за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ присуствуваше на прославата на 100-годишнината од македонското воздухопловство на спортскиот...

Балкан 13.09.23 | 18:50

Билчик: ЕУ е подготвена за проширување, Белград и Приштина да ги нормализираат односите

Известителот на Европскиот парламент за Србија, Владимир Билчик, денеска изјави дека ЕУ е подготвена својата енергија, ресурси и политичка волја да ги насочи кон процесот...

Балкан 06.09.23 | 16:12

Патник се скарал со екипажот, па отишол да ја отвори вратата: авионот морал принудно да слета во Белград

Авион на „Визер“ од Тел Авив за Лондон принудно слетал во Белград поради непослушен патник, јавува Exyuaviation. Имено, патникот се скарал со екипажот на авионот, а потоа...

Балкан 03.09.23 | 16:13

Драма над Белград: Авион на „Туркиш ерлајнс“ се обидуваше да слета со отворени тркала

Вистинска драма доживеаја патниците на Туркиш Ерајнс над Белград.По драмата над белградскиот аеродром Никола Тесла, успешно слета авионот од Истанбул за Цирих. На...

Балкан 02.09.23 | 16:50

Родителите масовно ги испишуваат децата од училиштето „Рибникар“ каде што се случи масакрот во Белград

Новата учебна година започна вчера, а девет ученици од старото VII/2 ги немаше во во училниците на Основното училиште „Владислав Рибникар“ бидејќи монструозното момче...

Калеидоскоп Балкан 30.08.23 | 09:12

Белграѓанка го фати сопругот во неверство на сплав што заедно го поседуваат

Една белграѓанка го фатила сопругот во неверство и тоа благодарение на видеата од безбедносните камери на сплавот кој заедно го поседуваат. За нештата да бидат уште...

Балкан 26.08.23 | 21:13

Два протеста во Белград

Во Белград денеска се одржаа два протести, едниот во организација на Сојузот на еколошките организации на Србија (СЕОС) со блокада на автопатот и мостот „Газела“ во...

Балкан 24.08.23 | 13:08

Лифт му откинал глава на работник во собранието – ужасна несреќа во Белград

Вработен во Народното собрание на Република Србија Н.К.(45) загина денеска во зградата на Собранието додека се обидувал да го поправи лифтот. Како што објавуваат српските...

Балкан 18.08.23 | 12:07

Вјоса Османи: Белград продолжува да се служи со тактиките на Милошевиќ

Претседателката на Косово, Вјоса Османи вели дека оставките на тројцата припадници на косовската полиција од српска националност се директна последица на постојаните...

Балкан 07.08.23 | 16:02

Бебето паднало во ВЦ-школка откако девојка почна да се пораѓа на автобуската станица во Белград

Слушнав како некој вика: „Помош, помош!“. Истрчав во тоалетот и најдов многу вознемирена девојка, целосно беше избезумена. Жената, на околу 20 години, веќе се породила,...

Балкан 05.08.23 | 15:45

Невремето предизвика хаос во Белград: Срушени огради, град со големина на орев, автомобили заглавени во поплава…

Невремето пристигна во Белград околу 13 часот и 40 минути, во моментов снимки од обилни врнежи доаѓаат од Обреновац, каде сред бел ден се смрачо. РХМЗ најави силен ветер...

Балкан 30.07.23 | 22:33

Коста К. наполни 14 години, ама тоа не ја менува неговата положба пред законите

Коста К., кој на почетокот на мај уби девет свои соученици, како и чуварот во основното училиште „Владислав Рибникар“ во населбата Врачар во Белград, наполни 14 години,...

Балкан 30.07.23 | 19:39

Пукање во Белград, рането едно лице

Во моментот пред самиот ресторан има голем број на полициски службеници. Неофицијално, напаѓачот има 39 години, додека ранетиот има повреди во рацете и стомакот. Двете...

Балкан 25.07.23 | 11:14

Пукање во Белград, едно лице рането

Едно лице е рането во престрелка во Белград. Полицијата и Брзата помош се на терен. Престрелката се случила во 10 часот и 30 минути, пишува Телеграф.

Балкан 21.07.23 | 08:11

Три можни сценарија за Коста: Што го чека момчето-убиец од Белград?

Сè уште е прилично неизвесна судбината на момчето што изврши невидено злосторство во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград кога пукаше од пиштолот на...

Балкан 19.07.23 | 21:13

По Хрватска суперклеточната бура стигна во Нови Сад и Белград

Невремето кои ги погоди Хрватска и Словенија стигна и во Србија. Оркански ветрови и црни облаци стигнаа во Белград. Силно невреме особено го зафати Баново Брдо. Според...

Балкан 15.07.23 | 21:09

Нов протест „Србија против насилството“ во Белград, до Палата на правдата и блокада на автопатот кај Газела

Единаесеттиот протест Србија против насилството, покрај во Белград се одржа и во други градови во Србија со блокада на сообраќајот, јави дописникот на МИА од Белград. Протестот...

Калеидоскоп 14.07.23 | 13:11

Лудо се забавува: Еден од најбогатите луѓе во светот виден во Белград во кабаре

Кинескиот милијардер и основач на Алибаба, Џек Ма поминал време во најпопуларниот клуб во Белград, а видеото ексклузивно го објавува српски Информер. Џек Ма одамна не...

Музика 13.07.23 | 10:04

Северина имала проблеми со полицијата во Белград

Регионалната ѕвезда Северина Вучковиќ имала проблеми со полицијата во Белград. Наводно, снимањето на спотот за песната „Небо“, кој е дует со Сенди Ценов и раперот кој...

Балкан 06.07.23 | 20:12

14 годишно момче од Белград приведено за убиство на 12 годишно братче, уапсена и неговата баба

Момчето (14) кое е осомничено дека го убил својот брат (12) е уапсено и ќе биде изведено пред судијата за малолетници на Вишиот суд во Белград. Исто така, неговата баба В.Л....