Ознака: бебе
Калеидоскоп 21.08.20 | 20:54

Не објавувајте фотографии од вашите деца, апелира мајка која се фрапира кога виде каде завршило нејзиното девојче

Дваесет и деветгодишната Аманда Морган се шокирала кога видела фотографија од нејзиното бебе на порнографски сајт. Таа праќа предупредувачка порак до сите мајки кои...

Здравје 21.08.20 | 16:02

Најмалиот пациент со Ковид 19 во Македонија е бебе старо две недели

Бебе старо две недели е најмалиот пациент со Ковид 19 во Македонија. Детето било примено пред еден месец во исклучително тешка здравствена состојба не поради Ковид 19,...

Ракомет 21.08.20 | 14:49

Први фотографии на Стојанче Стоилов со бебето

Ракометниот репрезентативец Стојанче Стоилов и неговата сопруга Деница станаа родители. На 19 август се роди нивната прва среќа, малиот Бојан. Убавата вест за приновата...

Балкан 09.08.20 | 16:13

Осуммесечно бебе загина во поплавите во Грција

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала...

Здравје 07.08.20 | 09:53

Редок феномен на скопска Гинекологија, се случува еднаш на 80.000 раѓања

Завчера, на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство во Скопје се случи несекојдневно породување. Станува збор за медицинско чудо и редок феномен, т.н....

Здравје 31.07.20 | 16:41

Бебето родено со 690 грама по три месеци заминува од ГАК

По три месеци и четири дена на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство -Скопје, со престој на одделот за интензивна нега и терапија (ОИНТ), предвремено...

Здравје 02.07.20 | 10:51

Д-р Стевановиќ: Најстариот пациент на Инфективна е нашата миленичка, 94-годишна пациентка

Најмалиот пациент беше четири месечно бебе, третманот и следењето беше водено со секојдневни консултации со колешката Ана Стаматова, педијатар, која посветено доаѓаше...

Црна хроника 01.07.20 | 12:54

Ѝ помогнал со бебешката количка, па ја ограбил и нападнал

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинителен акт против едно лице за кривични дела „разбојништво“ од член 237 став 1 и „разбојничка кражба“ од...

Црна хроника 10.06.20 | 20:45

Мајка си го оставила деветмесечно бебе на улица во Кочани

Жена од Кочани ги оставила своите деца кај свекрвата, а деветмесечното бебе на пат. На 20 мај годинава нејзиниот сопруг отишол во Германија, а пријавената ја запоставувала...

Семејство 09.06.20 | 14:35

Што треба да направите пред да го изберете името за вашето дете

Доколку сте бремени и сте во онаа фаза кога со вашиот партнер разгледувате книги, пребарувате на интернет и зборувате со најблиските со цел да најдете соодветно име...

Здравје 09.06.20 | 12:05

Четиримесечно бебе и четиригодишно дете од тетовско заразени со ковид-19

Тетовскиот регион бележи девет нови случаи со Ковид-19, од кои шест во општина Тетово и три во општина Желино, информираа денеска од Центарот за јавно здравје – Тетово....

Калеидоскоп 09.06.20 | 10:22

Таткото го фрлил бебето од покривот од зградата додека пламените јазици беснееле, пожарникарите го фатиле

Сараевските полицајци и пожарникари во текот на ноќта спасиле четири лица за време на драматичното гасење на пожар во станбена зграда во една од населбите. Во станот...

Сцена 05.06.20 | 10:21

Цеца откри што посакала од Богдана само неколку часа по раѓањето на внукот

Светлана Цеца Ражнатовиќ не ја симнува насмевката од лицето откако вчера стана баба. Таа вчеравечер пред српските медиуми откри на кого личи малиот Жељко, но и што и...

Македонија 02.06.20 | 16:53

Бабата на бебето кое почина во Швајцарија иако позитивна на ковид-19 на свое барање заминала од Инфективна и со полиција давала исказ за епидемиолошката анкета

Бабата на десетмесечното бебе кое почина од можни компликации од инфекција од ковид-19, иако позитивна на коронавирусот на свое барање сакала да замине од Клиниката...

Здравје 30.05.20 | 12:19

Почина десетмесечното бебе кое со компликации од ковид-19 итно беше испратено во Швајцарија

Швајцарските здравствени власти потврдија прва смрт на дете од ковид-19. Бебето кое починало од можни компликации од инфекција на коронавирус и е прв случај од ваков...

Здравје 28.05.20 | 18:39

Прв случај на бебе од Македонија со тешки компликации од Ковид-19, итно префрлено во Швајцарија

Десетмесечно бебе во тешка и многу комплицирана здравствена состојба било донесено во неделата попладне на Клиниката за детски болести. Бебето кое е швајцарски државјанин,...

Калеидоскоп 11.05.20 | 14:39

Сања Николиќ го покажа синчето, излегоа на прошетка по неполн месец од раѓањето на Моша

Марко Маринковиќ – Слаткар и неговата сопруга Сања Николиќ на средината на април, поточно на 15.04.2020 година се реализираа во нивната најважна улога – станаа родители...

Здравје 30.04.20 | 09:36

Во болницата во Козле се хоспитализирани три деца сомнителни на ковид-19, меѓу кои и бебе родено пред 16 дена

Во рамки на Детската болница Козле, функционира посебно Ковид одделение и болницата претставува Ковид 2 центар. Директорот на болницата, Ангелчо Андоновски вчера преку...

Вести 28.04.20 | 12:00

Шестмесечната Ерин го победи коронавирусот

Шестмесечната Ерин Бејтс целосно се опоравила од коронавирусот, пренесуваат британските медиуми. Пред две недели бебето било примено во болницата во Ливерпул и било...

Македонија 22.04.20 | 13:36

Прашуваш за вода, велат се потрошила донацијата, а на тв кажуваат имало посебна исхрана!

Додека Ве слушав на телевизија и јас верував во вашата бајка, вели мајката на четиримесечното бебе од Кочани позитивно на коронавирусот, кое се лечи на Инфективната...