Ознака: базен
Калеидоскоп 22.01.20 | 14:44

Попот го фрли крстот во плиткиот базен, Бугарите се степаа кој да го фати

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, за разлика...

Калеидоскоп 30.08.19 | 12:30

Xорор во Бодрум: Пумпата на базенот ја вшмукала малата Алиса

Страшна нecреќа се случило во познатото летувалиште Бодрум во Турција откако мало девојче кое се разладувала во базенот била „вшмукaнa“ од пумпата која 15 минути ја држела...

Патувања 29.08.19 | 17:41

Пумпа на базен ја вшмукала малата Алиса, 15-те минути се борела под вода, па починала

Црна дамка фрла стравотна несреќа што се случила минатата недела во летувалиштето Бодрум кога базенска пумпа ја вшмукала 12-годишната Алиса, која починала од последиците...

Црна хроника 01.08.19 | 15:31

Трагедија во скопско Бардовци: Девојче (8) се удави во базен од семејната куќа

Синоќа во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники ,,Мајка Тереза’’ било донесено починато осумгодишно девојче од с.Бардовци, скопско. Девојчето...

Балкан 01.08.19 | 13:31

Две сестри се удавија во базен во хотел на Родос

Две француски тинејџерки (16 и 19) се удавија во хотелски базен во областа Лалисос на Родос, соопштија властите и додадоа дека причините за несреќата засега се непознати. Веста...

Црна хроника 26.07.19 | 22:51

Швајцарец нападнат на градскиот базен во Виница

Ноќеска по полноќ во Полициската станица во Виница било пријавено дека на градскиот базен, Н.Е. од село Блатец, виничко и неколку непознати лица физички го нападнале...

Балкан 07.07.19 | 15:27

На самото место на трагедијата: Ова е базенот каде што се удави малото девојче!

Девојчето Х.Т.(4) се удави денеска во базенот на дворот на куќата каде што живеело. Трагедијата се случила околу 11.50 часот во селото Омољица во општината Панчево. Како...

Балкан 07.07.19 | 14:55

Трагедија: Четиригодишно девојче се удавило во базен во дворот на куќата, умрело пред очите на родителите

Девојче Х.Т.(4) се удавило денеска во базен во дворот на куќата. Трагедијата се случила околу 11.50 часот во селото Омољица во општина Панчево. Детето се удавило во базен...

Црна хроника 28.06.19 | 08:59

И таткото на 5-годишното девојче во критична состојба откако се удави во базен

И таткото на петгодишното девојче што во средата вечерта се удави во базен во населбата Злокуќани, заврши во болница. Бил итно хоспитализиран откако ја разбрал веста...

Црна хроника 27.06.19 | 15:57

Детали за смртта на петгодишното девојче: Смртта настанала како резултат на давење во базен

Петгодишното девојче кое утрово почина на скопските клиники се удавило во базен во угостителски објект во близина на населбата Злокуќани во Скопје. Како што пишува...

Црна хроника 27.06.19 | 15:11

Почина петгодишно девојче, паднало во базен на угостителски објект во Скопје

Петгодишно девојче починало вчера на скопските клиника откако претходно паднало во угостителски објект во Скопје, информираше денес Министерството за внатрешни работи. Вчера...

Црна хроника 13.06.19 | 13:42

Девојчето од Битола се удави спасувајки ја братучетката

14-годишната Џесика Мемишовска вчера се удавила во базенот Довеџик кај Битола обидувајќи се да ја спаси својата 12-годишна братучетка, со која заедно се капеле, раскажуваат...

Црна хроника 13.06.19 | 11:00

MВР потврди: Во Битола се удави 14-годишно девојче

Во битолската Клиничка болница вчера било донесено 14-годишно девојче кое починало во базен на улица „Довлеџик“. Од МВР информираат дека вчера, околу 12:45 часот во СВР-Битола...

Црна хроника 12.06.19 | 16:17

Несреќа во Македонија: Се удави 14 годишно девојче во базен

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола,...

Скопје 18.03.19 | 12:32

Базенот што стана сала за бокс, по девет години повторно е базен во СЦ „Борис Трајковски“

Базенот што беше пренамент во сала за бокс во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ повторно стана базен, соопштија од спортскиот центар. Базенот е долг 12 метри, широк...