Ознака: базен
Технологија 03.06.21 | 16:20

Во Англија почна изградба на најдлабокиот базен во светот, ќе чини 150 милиони фунти и ќе има специфична намена

Во Корнвол во Англија почна изградбата на најдлабокиот базен во светот, проект вреден 150 милиони фунти. Базенот наречен „Син амбис“ (Blue Abyss), што го гради истоимената...

Естрада 18.02.21 | 09:52

Кристина Агилера со 15 килограми вишок: Надминав многу работи и се чувствувам одлично

Американската пејачка Кристина Агилера, која во минатото важеше за секс-бомба на сцената, ужива надвор од фокусот на вниманието на јавноста. Сепак, најновите папараци...

Црна хроника 03.01.21 | 16:57

Кривична пријава против 20 скопјани, сите седеле во иста соба и се капеле во базен во хотел во Крушево

Полицијата поднесе кривична пријава против 20 лица од Скопје кои биле затекнати како седат во иста соба, а истиот ден влегле и во хотелскиот базен во поголем број од дозволеното. Според...

Естрада 02.01.21 | 08:37

Кајли Џенер со пливање влезе во 2021 година: Нови провокативни фотографии на инфлуенсерката

Најмладата милијардерка на Светот, Кајли Џенер (23) објави фотографии во бикини, кои ги истакнуваат нејзините гради во преден план. Инфлуенсерката престојува во Аспен,...

Фудбал 23.11.20 | 13:44

Ванда Нара: Мора да се прави нешто додека си дома во карантин

Ванда Нара, атрактивната сопруга на фудбалерот на ПСЖ, Мауро Икарди, тешко го поднесува времето што мора да го мине дома поради карантинот, поради што се почесто споделува...

Естрада 07.11.20 | 20:43

Карлеуша и Душко по долго време заедно: Уживаат во романтична атмосфера на базен

Јелена Карлеуша не престанува да го полни медиумскиот простор од забавните рубрики со настаните од нејзиниот живот. На една од нејзините фан страници се појави фотографија...

Естрада 07.10.20 | 15:24

Александра Пријовиќ ги покажа атрибутите: Објави селфи на базен што и ги истакнува очите

Српската музичката ѕвезда, Александра Пријовиќ, ги остави фановите со подзинати усти откако сподели фотографија во костим за капење. Александра се појави на базен во...

Естрада 25.09.20 | 10:42

Гола фотка од Милица Тодоровиќ: Другарка ѝ кришум ја сликала

Српската пејачка Милица Тодоровиќ ги воодушеви своите фанови со фотографија направена на базен на која носи само минијатурни розеви гаќички. Пејачката ужива во базенот...

Црна хроника 22.09.20 | 11:18

Мртов маж пронајден во базен

Вчера во 17.49 часот во СВР Битола било пријавено дека во базен во круг на фабрика на ул.„Орде Чопела“ во Прилеп бил пронајден удавен Г.М.(56) од с.Беровци, кој бил ангажиран...

Балкан 03.08.20 | 23:22

Базените на Косово затворени, газдите се закануваат дека ќе ја блокираат границата со Албанија

Сопствениците на базени за капење во Косово се заканија дека ќе ја блокираат границата со Албанија, доколку косовската влада не ја смени одлуката со која им се забранува...

Балкан 03.08.20 | 19:30

Сопствениците на базени во Косово ќе ја блокираат границата со Албанија ако не им се дозволи да работат

Сопствениците на базени за капење во Косово се заканија дека ќе ја блокираат границата со Албанија, доколку косовската влада не ја смени одлуката со која им се забранува...

Здравје 01.08.20 | 11:49

Министерство за здравство апелира да се почитуваат протоколите на плажите и базените

Со оглед на зголемениот број посетители во туристичките места низ државата, Министерството за здравство преку соопштение апелира да се почитуваат донесените протоколи...

Македонија 22.07.20 | 10:42

Затворен и градскиот базен во Виница, имало забава без да се почитуваат протоколите за работа

Откако вчера го затвори ноќниот клуб „Аватар“ во Струмица, Државниот пазарен инспекторат го затвори и градскиот базен во Виница. Причина за тоа е забавата која се одржа...

Македонија 13.07.20 | 19:08

На плажа со маска и дистанца од 2 метра

Владата на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во тек...

Македонија 19.06.20 | 12:33

По фотографии од Германија и Франција, СДСМ сега се фали со базен од Јужна Африка

Фејсбук и Гугл не влегоа во Македонија, ама пак затоа забеганото СДСМ влезе на Фејсбук и Гугл! Со една цел- Крадење на фотографии за свои непостоечки проекти! Дарко Каевски...

Калеидоскоп 01.03.20 | 20:23

Роденденска прослава заврши трагично откако во базенот тураат сув мраз

Три лица починаа, а неколкумина се повредени на роденденската забава на руската блогерка Екатерина Диденко во Москва. На снимката која се шири на руските медиуми се...

Останати спортови 02.02.20 | 16:37

По неколку одложувања: Дали власта конечно ќе го реконструира базенот во Струга

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски најави дека до крај на годинава ќе биде реконструиран пливачкиот базен во Струга. – Со проектот ќе се создаде...

Калеидоскоп 22.01.20 | 14:44

Попот го фрли крстот во плиткиот базен, Бугарите се степаа кој да го фати

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, за разлика...

Калеидоскоп 30.08.19 | 12:30

Xорор во Бодрум: Пумпата на базенот ја вшмукала малата Алиса

Страшна нecреќа се случило во познатото летувалиште Бодрум во Турција откако мало девојче кое се разладувала во базенот била „вшмукaнa“ од пумпата која 15 минути ја држела...

Патувања 29.08.19 | 17:41

Пумпа на базен ја вшмукала малата Алиса, 15-те минути се борела под вода, па починала

Црна дамка фрла стравотна несреќа што се случила минатата недела во летувалиштето Бодрум кога базенска пумпа ја вшмукала 12-годишната Алиса, која починала од последиците...