Ознака: Бар
Балкан 11.08.22 | 09:29

Пожарот меѓу Бар и Сутоморе е под контрола

Пожарот меѓу Бар и Сутоморе, над плажата Црвена е ставен под контрола, воспоставен е патниот сообраќај, но пругата се уште е во прекин, изјави утринава заменик командирот...

Балкан 12.06.22 | 09:56

Се тресеше Црна Гора: Земјотрес регистриран кај Бар

Земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала околу 00.30 часот го погоди подрачјето на населбата Шушањ во Бар. Половина час по полноќ, Сеизмологијата на Институтот...

Балкан 13.04.22 | 14:33

Во Бар поставена плочата на македонската принцеза Косара

На вториот ден од официјалната посета на Црна Гора, претседателот Стево Пендаровски денеска во Бар присуствуваше на поставувањето на спомен-плочата на Владимир и Косара,...

Балкан 28.03.22 | 11:36

Бродот од Португалија со пола тон кокаин четири пати впловувал на пристаниште во Бар

Бродот кој во јануари годинава ѝ испорача 500 килограми кокаин на Црна Гора, а кој беше откриен во компанијата „Воли“, во текот на 2020 година дури четири пати впловил во...

Балкан 07.02.22 | 15:48

Евакуирано пристаништето во Бар поради дојава за бомба

Црногорската полиција во моментов проверува дали е поставена експлозивна направа во пристаништето Бар, велат за „Вијести“ од Полициската управа (УП). Од пристаништето...

Калеидоскоп 28.12.21 | 20:46

Заврши драмата во Црна Гора: Се предаде човекот кој се закануваше дека ќе разнесе банка во Бар

Един Бегзиќ (36), човекот кој денеска се закануваше дека ќе активира експлозив пред филијала на НЛБ банка во Бар, по долги преговори конечно се предаде на полицијата. Тој...

Балкан 28.12.21 | 12:10

Евакуирана улица во Бар, маж се заканува со бомба

Полицијата во бар, Црна Гора, евакуира дел од една улица, поради закана од маж дека ќе активира експлозивна направа, пишува „Вијести“. Од полицијата им било речено дека...

Свет 04.08.21 | 11:59

Во ресторан и театар можат да влезат само вакцинирани, Њујорк воведе ковид-пасоши

Во Њујорк нема да може да се влезе во ресторан, спортска сала и театар без потврда за вакцинација, изјави демократскиот градоначалник Бил де Бласио. Градот стана првиот...

Балкан 15.06.21 | 15:06

Полиција влезе во пристаништето Бар: Бараат докази за шверц со цигари

Припадници на црногорскиот Сектор за борба против криминалот утрово влегоа во пристаништето Бар, каде трагаат по докази за шверц на цигари во милионска вредност, објави...