Ознака: банка
Свет 21.10.20 | 16:32

Заложничка драма во Грузија: Вооружен напаѓач држи луѓе во банка и бара пола милион долари

Неидентификуван напаѓач земал заложници во експозитура на Банката во Грузија во Тбилиси. Нападот е извршен во банкарската филијала во градот Зугдиди Како што соопшти...

Калеидоскоп 14.10.20 | 15:10

Одбиле да му дадат кредит, 18 години подоцна ги купил: Човекот кој ѝ се одмазди на банката на најдобар можен начин

39-годишниот Адам Диринг немал ни цент кога во 2002 година се упатил во банка во Урмстон, во округот Велики Манчестер, за да земе заем и да започне бизнис. Меѓутоа, менаџерката...

Економија 03.09.20 | 09:15

Штедачите од Еуростандард бараат поддршка од партиите, но апелираат нивната мака да не се политизира

Штедачите во Еуростандард банка ќе побараат поддршка од партиите застапени во Собранието да се заложат за решавање на проблемот, но истовремено апелираат нивната мака...

Економија 13.08.20 | 18:04

Корисниците на социјална и детска заштита клиенти на Еуростандард банка можат да ги подигнат средствата од други банки

Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека клиентите на „Еуростандард банка“, кои имаат парични права од социјална и детска заштита и згрижувачките...

Црна хроника 12.08.20 | 23:30

Заложничка драма во банка во Кавадарци

Вистинска заложничка драма се случува во Еуростандард банката во Кавадарци, по информацијата дека НБРМ ја затвара банката и дека ќе побара стечај. До оваа фотографија...

Црна хроника 30.06.20 | 19:23

Нападнала полицајци зошто ѝ рекле дека не носи маска додека чекала ред

Вчера околу 11.50 часот, полициски службеници од СВР Тетово – ОВР Гостивар, на ул.„Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, каде без заштита на лицето чекала во ред пред банка,...

Вести 19.05.20 | 13:34

МВР со детали за грабежот за банката во Сарај: Разбојниците влегле со автоматски пуки и зеле торба полна со пари

На 18.05.2020 во 11.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред банка во село Сарај, скопско, три лица со закана со автоматски пушки, извршиле разбојништво над О.Б(27) од с.Крушопек,...

Економија 26.04.20 | 18:53

Од утре почнува етапна исплата на пензиите на шалтерите на банките

Министерството за труд и социјална политика апелира до пензионерите да се придржуваат до распоредот за исплата на пензиите на шалтерите на банките. Само со одговорно...

Македонија 13.04.20 | 13:00

Армијата ќе одржува ред пред банките и маркетите во Прилеп

За граѓаните да одржуваат растојание, Општина Прилеп постави налепници пред банките и маркетите во градот на кои пишува „Стој овде“. Во одржување на редот, ќе се вклучи...

Црна хроника 07.02.20 | 17:03

Со заштитна маска за воздух ограбил банка во Велес

Во 09.20 часот утринава во СВР Велес било пријавено дека во експозитура на ТТК Банка на ул.„8 Септември“ во Велес едно лице со закана со пиштол од вработените одзело пари...

Црна хроника 07.02.20 | 11:02

Нов вооружен грабеж на банка во Македонија

Околу 09.30 часот грабеж во експозитура на банка во Велес на ул.„8-ми Септември“, Маскиран разбојник маскиран и со пиштол ги земал парите и избегал дознава неофицијално...

Свет 31.01.20 | 13:13

Брегзит ќе му донесе на Франкфурт повеќе од 30 банки и 3.500 работни места

Банкарскиот центар во Франкфурт е еден од победниците по излегувањето на Велика Британија од Европската унија, се вели во истражување на „Ландесбанк“ Хесен-Тиринген...

Свет 30.12.19 | 17:25

Филмски грабеж: Ископале тунел под банката и украле 250.000 долари и злато

Околу 250.000 долари и злато украле непознати лица од банка во Мумбај. Кражбата ја извршиле преку тунел ископан под банката. Тие два месеци копале тунел и ископаната земја...

Свет 25.12.19 | 10:34

Дедо ограбил банка, по што ги фрлал парите на улица и викал „Среќен Божиќ!!

Возрасен маж со бела брада и мустаќи ограбил една банка во Колорадо Спрингс во САД. Украдените пари потоа возрасниот маж почнал да ги фрла по улица и на случајните минувачи...

Црна хроника 20.12.19 | 17:04

Скопјанка поднела лажна потврда за работен однос и подигнала кредит од 900.000 денари

Скопската полиција за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против две скопјанки на возраст од 56 и 36 години кои заедно изготвиле лажна потврда...

Калеидоскоп 09.09.19 | 22:33

Аркан фатен жив како ограбува банка во Шведска

Шведската полиција обелодени неколку фотографии на кои се гледа како Жељко Ражнатовиќ – Аркан ограбува една од тамошните банки. Снимките датираат од 1979 година, кога,...

Балкан 03.09.19 | 15:58

Грабеж на банка близу Урошевац како на филм: Дај ги парите или ќе пукам!

Четворица маскирани лица ограбиле банка вчера во косовскиот град Штимље, регионот на Урошевац. Според полицијата, разбојниците биле вооружени со оружје и под закана...

Црна хроника 31.08.19 | 17:03

Скопјанец добил ќотек во банка во Аеродром

Вчера попладне С.А. (65) од Скопје во П.С. Аеродром пријавил дека околу 15.30 часот во експозитура на банка во општина Аеродром, бил физички нападнат од З.М. (38) вработен во...

Црна хроника 09.07.19 | 15:29

Спасовски: Крадците во НЛБ Банка не биле само македонски државјани

Имаме одредени индиции за групата поврзана со грабежот на банка вчера, која е мешана, не е само со македонски државјани, информираше денеска министерот за внатрешни...

Црна хроника 16.03.19 | 18:50

Вработен во банка во Охрид физички нападнат пред крај на работно време

Вчера во 17.45 часот во Полициската станица Охрид, вработен во банка во Охрид пријавил дека истиот ден околу 16.45 часот, додека бил на работното место, физички бил нападнат...