Ознака: Бангладеш
Балкан 20.12.21 | 15:51

Грција принудно му врати на Бангладеш 19 нелегални мигранти

Со чартер лет од Атина принудно беа депортирани 19 државјани на Бангладеш нелегално влезени во Грција. Од Министерството за миграција и азил на Грција информираа дека...

Калеидоскоп 04.08.21 | 15:21

Гром уби 16 лица на свадба во Бангладеш

При удар на гром денеска загинаа шеснаесет луѓе на свадбена церемонија во Бангладеш, соопштија властите. Сватовите се симнале од брод во градот Шибгањ, недалеку од границата...

Црна хроника 09.07.21 | 16:47

Осум мигранти од Бангладеш пронајдени во „мерцедесот“ на 22-годишник од Студеничани

СВР Штип поднесе кривична пријава против Н.Ш. (22) од скопското село Студеничани, осомничен за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“. На 1 јули годинава околу...

Свет 27.06.21 | 22:13

Експлозија во Бангладеш: Седум лица починаа, 50 се хоспитализирани

Најмалку седум лица починаа, а повеќе од 50 се повредени денеска во експлозија во Дака, главниот град на Бангладеш, соопшти полицијата. Засега не е позната причината на...

Црна хроника 31.07.20 | 11:53

Пронајдени 11 мигранти од Бангладеш во возило на автопатот Гевгелија-Неготино

Единесет мигранти од Бангладеш, пронајдени се вчера околу 08.00 часот на автопатот Гевгелија – Неготино, кај наплатна станица „Демир Капија“, при контрола на возилата...

Свет 12.12.19 | 09:54

Најмалку осум жртви во пожар во фабрика во Бангладеш

Најмалку осум работници загинаа во пожар во фабрика за пластика во близина на главниот град на Бангладеш, Дака. Седум лица починале во болница откако биле примени со...

Свет 11.11.19 | 10:22

Расте бројот на загинати во Бангладеш, бурата Булбул однесе 12 животи

Бројот на загинати во циклонот Булбул во Бангладеш се зголеми на 12 лица, а петмина рибари се уште се водат како исчезнати, соопштија денеска официјални претставници...

Црна хроника 27.09.19 | 12:01

Во три возила пронајдени бегалци од Бангладеш

Полициска патрола на регионалниот пат Валандово – Струмица, на влезот во Струмица, кај месноста „Куклишка раскрсница“, запреле возило „сеат алтеа“ со скопски таблички...

Калеидоскоп 28.03.19 | 12:00

Пожар во трговски центар во Бангладеш: Луѓето скокаат од 9. кат

Голем пожар избувна на 9. кат, од вкупно 19 на деловна зграда во Бангладеш, само на неколку недели откако ваква трагедија однесе 70 животи во престолнината Дака. Сè уште...