Ознака: баерн минхен
Фудбал 01.05.21 | 09:54

Баерн може да го продаде Левандовски за 60 милиони евра

Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски може да ги смени клубовите во текот на летниот преоден рок. За фудбалерот е заинтересиран Реал Мадрид. Агентот на играчот Пини...

Фудбал 17.04.21 | 19:07

Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен, Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за неговата желба го информирал клубот уште во средата, а денес им соопштил и на фудбалерите. „Ќе...

Фудбал 14.04.21 | 12:16

Матеус: Ханси Флик ќе го напушти Баерн Минхен и летово ќе стане селектор на Германија

Легендарниот поранешен германски репрезентативец, Лотар Матеус, е убеден дека тренерот на Баерн, Ханси Флик, за последен пат го предводеше тимот во Лигата на шампионите...

Вести 13.04.21 | 23:41

ПСЖ еуфорично ја слави елиминацијата на Баерн

Фудбалерите на ПСЖ пласманот во полуфиналето од Лигата на шампиони го слават небаре победиле во финале. Тие вечерва го елиминираа актуелниот владател Баерн Минхен....

Фудбал 13.04.21 | 23:27

Елиминиран е Баерн Минхен, пирова победа на Порто

Фудбалска Европа ќе добие нов владетел откако германскиот Баерн Минхен вечерва беше елиминиран во четвртфиналето од Лигата на Шампионите, и тоа од ланскиот финалист...

Фудбал 07.04.21 | 23:35

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

Актуелниот европски првак Баерн Минхен го претрпе првиот пораз сезонава во Лигата на шампиони (ЛШ), откако вечерва загуби на домашен терен од Пари Сен-Жермен (ПСЖ) со...

Фудбал 31.03.21 | 19:38

Цел месец Баерн Минхен без Левандовски

Фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски ќе паузира еден месец од играње фудбал поради повреда на коленото. Левандовски во неделата постигна два гола во триумфот...

Фудбал 21.02.21 | 12:25

И Баварците се само луѓе: Зариба минхенската машинерија

Тренерот на Баерн, Ханс Флик, го коментираше вчерашниот пораз од Ајнтрахт со 1:2 во 22. коло од Бундеслигата. – Ја започнавме играта лошо. Ајнтрахт Франкфурт имаше одлично...

Фудбал 24.08.20 | 19:02

Баерн Минхен го презема тронот на Реал Мадрид на листата најуспешни клубови на УЕФА

Екипата на Баерн Минхен, со освојувањето на својата шеста титула во Лигата на шампионите, го зема приматот од Реал Мадрид како клуб со најфисок коефициент на УЕФА. Баварците...

Фудбал 24.08.20 | 18:00

Поразот му го зеде умот: Нејмар го утна тимот на кого му честиташе титула во Лигата на шампионите

Бразилската фудбалска ѕвезда на ПСЖ, беше многу погоден по поразот во финалето на Лигата на шампионите од Баерн Минхен со 1:0. Неуспехот до толку му падна тешко на Нејмар...

Фудбал 24.08.20 | 12:13

Титулата во Лигата на шампионите на Баерн Минхен му донесе рекордни 115 милиони евра

Освојувањето на титулата во Лигата на шампионите, освен престиж, на Баерн Минхен му донесе и рекордни 115,69 милиони евра. Оваа сума е резултат на беспрекорниот настап...

Фудбал 23.08.20 | 23:22

Баерн на врвот на Европа по шести пат

Фудбалерите на Баерн Минхен се победници во Лигата на шампионите за сезоната 2019/20 година. Во последниот натпревар од елитното натпреварување за оваа сезона, Баварците...

Фудбал 19.08.20 | 23:23

Баерн му се приклучи на ПСЖ во финалето на ЛШ

Баерн Минхен ќе игра по 11-ти пат во својата историја во финалето на Лигата на шампионите, откако го победи тимот на Лион со 3:0 на стадионот „Жозе Алваладе“ во Лисабон. Французите...

Фудбал 11.08.20 | 14:04

Боатенг и Коман подготвени да се соочат со Барселона

Дефанзивецот Џером Боатенг и играчот од средниот ред Кингсли Коман ќе закрепнат навреме за натпреварот Баерн – Барселона, пренесува „Марка“. Според изворот, Боатенг,...

Фудбал 05.07.20 | 09:27

Баерн по 20. пат го освои германскиот куп

Во финалето на фудбалскиот Куп на Германија, Баерн Минхен вечерва во Берлин го совлада Баер Леверкузен со 4:2. За Баварците ова е 20-ти трофеј од националниот куп што е...

Фудбал 01.07.20 | 22:30

Левандовски уверен во триумф на Баерн во Лигата на шампионите

Роберт Левандовски смета дека Баерн (Минхен) има класа да го освои трофејот во Лигата на шампионите следниот месец. Сепак, Баварците се соочуваат со многу долга пауза...

Фудбал 30.05.20 | 22:16

Баварската машинерија гази се пред себе

Баерн Минхен ја совлада Фортуна Дизелдорф со 5:0 вечерва во натпревар од 29-то коло на Германскиот фудбалски шампионат. Ова е десетта победа на тимот од Минхен по ред на...

Фудбал 18.05.20 | 15:40

Баерн меле се пред себе: Досега постигна 50 голови

Актуелниот германски шампион Баерн Минхен вчеравечер го совлада унион Берлин со 2:0 во 26. коло од Бундеслигата. Тоа беше 16. nатпревар на Баварците под водство на Ханс-Дитер...

Фудбал 08.04.20 | 11:10

Баерн Минхен во никој случај не сака сезоната да не се доигра

Претседателот на Баер, Фернандо Каро, предложи замена на системот пролет-есен за да се решат календарските проблеми во Бундеслигата поврзани со пандемијата на коронавирус. –...

Фудбал 03.04.20 | 23:50

Баерн ќе казнува ако фудбалерите не возат „ауди“

Германските медиуми пренесуваат дека Баерн Минхен ќе ги казнува своите фудбалери со 50.000 евра ако некој од нив биде фатен да вози автомобил што не е од палетата на „Ауди“. Автомобилскиот...