Ознака: Авалон
Музика 04.07.19 | 10:02

Старо, младо, машко, женско на концерт се собрало? Според „Авалон“ интересот е огромен

Од продукцијата „Авалон“ задолжена за концертот на Тамара Тодевска во Античкиот театар во Охрид велат дека вчера, на првиот продажен ден, имало огромен интерес од...

Музика 03.07.19 | 09:01

Многу се, „УА!“ се: Авалон бришеше негативни коментари за Тамара, па се откажа

Најавата за концерт на евровизиската претставничка Тамара Тодевска Античкиот театар во Охрид не помина онака како што се очекуваше – наместо овации, Тамара доби...

Естрада 27.06.19 | 18:45

До кога и дали сте вие нормални, немаме веќе ни нозе да си пукаме во нив: Бобан Авалон ептен се изнервира!

Српската пејачка Цеца ќе биде главна ѕвезда на годишениов Пиво Фест во Прилеп. Оваа вест ги разлути македонските пејачи, но и Бобан Милошески од Авалон Продукција, кои...

Култура 12.02.19 | 18:03

Авалон: Во интерес на државава, да се оправиме!

Јас го респектирам министерот Асаф. Го знам, урбан дечко е и не може сите дупки да ги покрие. Ама, комисијата да ја прави Авалон неисправна за “изјави за простор”, за...

Музика 08.02.19 | 14:43

И продукцијата „Авалон“ ја нема во годишната програма, Бобан Милошески – изненаден и шокиран

Продукцијата „Авалон“ реагираше на социјалните мрежи по повод распределбата на парите од Годишната програма на Министерството за култура. Бобан Милошески наместо...

Музика 27.12.18 | 19:34

„Дупер“ и „Авалон“ на заедничко музичко патување: Двегодишен договор, нови музички материјали и концерти

Скопскиот бенд „Дупер“ и Авалон Продукција потпишаа двегодишен договор за соработка во кој Авалон ќе биде издавач, организатор на концертите, како и букинг агенција...