Ознака: ауди
Црна хроника 11.01.20 | 19:14

Автомобил „ауди“ 80 изгоре на патот Делчево – Македонска Каменица

Запалено возило денеска околу 15:00 часот предизвика краток прекин во сообраќајот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица пред село Луковица. Очевидци информираа...

Економија 22.11.19 | 13:45

Мицкоски на состанок со претставници на „Ауди“: Да спречиме одлив на мозоци и да зајакнеме економската соработка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе ја искористи посетата на Лајпциг на Конгресот на Германската демократска унија, покрај политичките состаноци, да...

Црна хроника 11.09.19 | 11:16

Во „ауди“ напикал 10 мигранти, полицијата го уапси кај Куманово

На автопатот Куманово – Скопје вчера во 4:40 часот полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 4:30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин...

Црна хроника 18.02.19 | 10:50

„Ауди“ удрило 11-годишно девојче во Велес, со тешки повреди завршило во болница

Вчера околу 14 часот на улица „Алексо Демниевски“ во Велес, патничко возило „Ауди“ со велешки регистарски ознаки, управувано од К.К. (33) од Велес, удрило во 11-годишно...

Црна хроника 21.01.19 | 12:45

Со „ауди“ влетал во парфимерија

Неготинец, вчера со „ауди 3“ влетал во излогот од неготинска парфимерија. Повредени нема, причинета е само материјална штета. Оваа информација, денеска ја потврди Верољуб...

Црна хроника 15.01.19 | 15:09

Скопјанец остана без своето „Ауди“

Синоќа околу 22 часот во Полициската станица Центар, Д.Г. (40) од Скопје пријавил дека истиот ден во времето од 20.30 до 20.35 часот, пред маркет на улица „Рузвелтова“, непознат...

Црна хроника 13.12.18 | 15:26

Делчевец нашол дупки од куршуми во својот џип

Ноќеска 30-тина минути по полноќ, Ф.Д. (36) од Делчево, пријавил дека во периодот од понеделникот до средата, во Скопје на улица „Самоилова“, непознат сторител испукал проектили...