Ознака: атлетико мадрид
Фудбал 28.11.21 | 22:02

Атлетико Мадрид сигурен против Кадиз

Атлетико Мадрид забележа триумф на вечерашното гостување кај Кадиз во Примера, триумф од 4-1. Првиот дел не донесе промена на резултатот и сосема очекувано со оглед на...

Фудбал 23.08.21 | 11:34

Симеоне сака Атлетико Мадрид да се засили со нов напаѓач

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, по победата против Елче со 1:0, најави дека мадридскиот тим ќе се обиде да го засили нападот пред крајот на трансфер периодот,...

Фудбал 08.08.21 | 22:20

Хаос во Ротердам: Се степаа играчите на Феенорд и Атлетико, влезе и Симеоне!

До физичка пресметка дојде на подготвителниот натпревар што се одигра денеска во Ротердам, а се сретнаа Феенорд и Атлетико Мадрид. Инцидентот го направија Караско и...

Фудбал 24.05.21 | 14:18

Суарез останува во Атлетико: Прашав дали има место во музејот на клубот, каде ќе покажат како создаваме историја

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Луис Суарез, потврди дека ќе остане во клубот и следната сезона. Да, сигурен сум дека ќе останам. Атлетико ме прими одлично од првата минута....

Фудбал 23.05.21 | 08:45

Атлетико Мадрид нов шампион на Шпанија

Фудбалерите на Атлетико Мадрид, по пауза од седум години, ја освоија шампионската титула во Ла Лига. „Јорганџиите“ во последното коло во кое влегоа како лидери на табелата,...

Фудбал 01.05.21 | 22:23

Атлетико со помош на судиите ги задржа шансите за титула

Атлетико со голема помош од судиите го совлада Елче и ги задржа шансите за титула во Ла Лига. Причина што ударот на Елче не беше повторен и покрај очигледна грешка на...

Фудбал 25.04.21 | 23:53

Атлетико Мадрид загуби во Билбао и на Барселона и ја препушти контролата во борбата за титулата

Атлетико Мадрид загуби на гостувањето кај Атлетик Билбао со што на барселона целосно и ја препушти конторлата во борбата за титулата во шпанското првенство. Каталонците...

Фудбал 20.02.21 | 22:17

Леванте на Барди го победи Атлетико Мадрид по 16 години

Шпанскиот прволигаш Леванте, со македонскиот репрезентативец Енис Барди во составот од првата минута, го совлада вечерва како гостин лидерот во Ла Лига, Атлетико Мадрид,...

Фудбал 08.02.21 | 17:20

Нови позизтивни во Атлетико Мадрид: Шест играчи нема да играат против Селта

Актуелниот лидер во шпанското фудбалско првенство, Атлетико Мадрид, соопшти дека во тимот има нови случаи на заразени со корона вирус. Најнови играчи коишто се позитивни...

Фудбал 13.08.20 | 23:15

РБ Лајпциг го нокаутира Атлетико за историско полуфинале во Лигата на шампиони

РБ Лајпциг го освои четвртфиналето на Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид (2-1) во Лисабон со што се пласираше во полуфиналето на елитното европско натпреварување...

Фудбал 09.08.20 | 22:38

Коронавирусот се врати во Лигата на шампионите

Два члена на Атлетико Мадрид се позитивни на коронавирус, објавија вечерва шпанските медиуми на четири дена пред натпреварот со Лајпциг, во четвртфиналето од Лигата...

Фудбал 28.03.20 | 16:33

Почина 14-годишен фудбалер на Атлетико

Атлетико Мадрид соопшти тажна вест која ги потресе сите во шпанскиот гигант. Младинскиот фудбалер Кристијан Минцола, кој е роден на 19 февруари 2006 година ја загубил битката...

Фудбал 29.01.20 | 08:44

Атлетико негираше за трансфер на Кавани

Претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Сересо откри дека напаѓачот на Пари Сен Жермен, Единсон Кавани е далеку од потпис со шпанскиот клуб. Медиумите го поврзаа 32-годишниот...

Фудбал 05.09.19 | 13:43

Симеоне: Градиме тим за кој секој натпревар е финалe

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, истакна дека го реформирал тимот по бројните трансфери кои тие ги направија летово. Според него, за неговите избраници, секој...

Фудбал 25.07.19 | 12:22

Претседателот на Ла Лига: Трансферот на Гризман би можел да биде блокиран

Откако Атлетико Мадрид го обжали трансферот на Антоан Гризман кој од нивните редови премина во Барселона за сума од 120 милиони евра, шпанските медиуми пишуваат дека...

Фудбал 20.07.19 | 23:01

Најскапото засилување на Атлетико Мадрид се повреди на дебито по само – 28 минути!

Најскапото засилување на шпански Атлетико Мадрид, Жоао Феликс, кој летово дојде за 126 милиони евра од лисабонска Бенфика имаше малерозно деби денеска и тоа по само 28...

Фудбал 07.07.19 | 21:07

И Атлетико Мадрид во трка за Икарди

Јувентус и Наполи не се единствените во трката за Мауро Икарди од Интер, а нив им се приклучи нов ривал од Ла Лигата, Атлетико Мадрид. Тимот на Симеоне сака да го донесе...

Фудбал 17.06.19 | 14:06

Атлетико подготвен да го сруши клупскиот рекорд за трансфер на Жоао Феликс

Младиот супер талент на Бенфика, Жоао Феликс, би можел да ја продолжи кариерата во Атлетико Мадрид, а за негов ангажман „јорганџиите“ се подготвени да ја платат најголемата...

Фудбал 18.04.19 | 09:56

Официјално: Облак потпиша нов договор со Атлетико Мадрид

Словенечкиот голман на Атлетико Мадрид, Јан Облак потпиша нов договор со шпанскиот клуб, соопшти клубот на својата веб страна. Новиот договор ќе го задржи одличниот...

Фудбал 03.04.19 | 13:43

Претседателот на Атлетико е убеден дека Гризман ќе остане во тимот

Претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Церезо, изјави дека Антоан Гризман сигурно ќе остане во клубот и нема на лето да замине во Барселона како што се шпекулира последниве...