Ознака: астро
Астро 08.05.21 | 15:06

Најмоќниот период од годината е на 13 мај: Еве какви промени ќе донесе

Јупитер планетата на среќата и изобилството по 11 години влегува во знакот на Риби на 13 мај. Последен пат тој беше во овој знак во декември 2010. година, а сега тој ќе владее...

Астро 02.04.21 | 10:24

Месечен хороскоп за април: Ракот да размисли за пропустите на работа, проблеми со згобовите за Водолиите

Овен Работа – Насочете се кон решавање на она што не стигнавте да го извршите во текот на минатиот месец и она што од некоја причина сте морале да го одложите. Обрнете...

Астро 23.03.21 | 20:05

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се најдобри шефови

Според астрологијата, некои знаци имаат повеќе квалитетни особини кои ги прават подобри шефови за разлика од другите. Кога станува збор за деловниот свет некои луѓе...

Астро 12.09.20 | 19:29

Четири хороскопски знаци во кои се раѓаат најдобрите шефови

Некои од нас добро се согласуваат со шефот на работа, некои не. Родените во овие четири хороскопски знаци имаат предиспозиции да бидат одлични шефови, лидери и организатори. Риби Доколку...

Астро 19.07.20 | 17:48

Пет хороскопски знаци што мора да бидат внимателни во овој период

Ретроградниот Меркур во јуни носи многу одложувања, погрешни информации, губење предмети, соочување со лаги и тешки вистини…Ова се петте хороскопски знаци што треба...

Астро 18.07.20 | 12:42

Скорпијата ја очекува одличен ден, Девицата ќе има проблеми

Овен Работа: Поради ставовите кои се покажаа како вистински, колегите ве ценат и се чувствуваат како важен и потврден дел од колективот. Признанијата и пофалбите се...

Астро 14.07.20 | 19:14

Овие пет знаци во следните три дена ги очекува изненадување

Овен Сметате дека постојат некои работи кои морате да ги разјасните со своите најбиски и нема да се откажете се додека не ја постигнете својата цел. Добро би било да...

Астро 12.05.20 | 09:59

Следната недела доаѓаат убави моменти за овие три хороскопски знаци

Дури и во ова комплицирано време, постојат позитивни и мотивирачки астролошки транзити кои носат убави мигови за некои од хороскопските знаци. Следната недела ќе биде...

Астро 07.05.20 | 22:46

Ова се најголемите „злопамтила“ меѓу хороскопските знаци

Ако ги повредите или навредите еден од овие три хороскопски знаци, подгответе се за казна – невообичаена и прекумерна. Тие не забораваат, планираат и го спроведуваат...

Астро 24.02.20 | 22:48

Трите хороскопски знаци кои најмногу се врзуваат за партнерот

Секоја личност се однесува различно во љубовна врска. Некои луѓе сакаат да бидат послободни, но некои навистина се врзуваат за нивниот партнер. За жал, понекогаш ова...

Астро 10.01.20 | 12:05

Четири хороскопски знаци кои ќе се заљубат во 2020 година

На кои знаци новата година ќе им донесе шанса за пронаоѓање нова љубов? Проверете дали сте на листата: Овен Овој хороскопски знак ќе запознае интересна личност во 2020-та,...

Астро 26.12.19 | 09:40

Астролозите откриваат каква ќе биде 2020 година

Астролозите тврдат дека имаме причина да ѝ се радуваме на наредната година. 2020 ќе биде година во која ќе се збогуваме со старите и непотребни работи. Ќе се ослободиме...

Астро 16.12.19 | 16:28

Астролозите откриваат каква ќе биде 2020 година

Астролозите тврдат дека имаме причина да ѝ се радуваме на наредната година. 2020 ќе биде година во која ќе се збогуваме со старите и непотребни работи. Ќе се ослободиме...

Астро 09.10.19 | 12:41

Личностите родени во овие хороскопски знаци најчесто се разведуваат

Никој не стапува во брак со намера да се разведе, но многу бракови во денешно време завршуваат токму така. Ако сте родени во еден од овие хороскопски знаци размислете...

Астро 11.09.19 | 17:37

Петок, 13 септември не е баксузен за овие три хороскопски знаци

За три знаци од Зодијакот, астролозите имаат многу добри вести. За нив доаѓа период кога ќе можат да кажат дека сѐ во животот им оди во вистинската насока. Искористете...

Астро 30.06.19 | 13:50

Пет хороскопски знаци за кои љубовта е се или ништо

Некои жени во љубовта се водат по паролата „Подобро да сакаш и да изгубиш, отколку воопшто да не сакаш“, додека други веднаш забележуваат дека другата страна не се труди...