Ознака: арсенал
Фудбал 27.06.22 | 23:43

Трансфер на Габриел Хесус од Манчестер сити во Арсенал

Фудбалерот на Манчестер сити, Габриел Хесус (25) од Манчестер сити преминува во Арсенал, а клубот од Лондон за неговиот трансфер ќе плати 50 милиони евра. Како што објавија...

Фудбал 20.04.22 | 23:29

Арсенал му даде четири гола на Челси и го доби лондонското дерби

Арсенал ја прекина серијата порази и тоа на Стемфорд Бриџ каде го совлада Челси со 4-2, Манчестер Сити со убедливи 3-0 беше подобар од Брајтон и се врати на врвот во Премиерлигата. Арсенал...

Црна хроника 21.03.22 | 13:14

Притвор за скопјанец, во викендица си чувал бомба и цел арсенал со оружје

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе истражна постапка против 30-годишно лице од скопското село Љубин за кривично дело „неовластено изработување,...

Фудбал 19.02.22 | 18:57

Ливерпул и Арсенал без проблеми, Челси се спаси во последната минута

Лондонски Челси дојде до трите бода од дуелот со Кристал Палас. Кога се чинеше дека мечот ќе заврши без голови, Зијеш на минута пред истекот на 90. минути постигна гол...

Фудбал 30.12.21 | 14:46

Првото големо дерби во новата година ќе биде Сити-Арсенал

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола ги сподели своите очекувања за дербито на 21. коло од англискиот шампионат со Арсенал. – Манчестер сити ќе игра против еден...

Фудбал 26.10.21 | 23:39

Верувале или не Арсенал почна да победува

Во англискиот Лига Куп, познат како „Карабао Куп“ Арсенал во регуларниот дел го реши тимот на Лидс со головите на Чемберс и Нкетиа во вториот дел. Челзи дури по изведувањето...

Фудбал 19.10.21 | 08:39

Арсенал се врати на киксовите

Тренерот на Арсенал, Микел Артета, не е задоволен од резултатот на натпреварот од 8. коло во шампионатот на Англија против Кристал Палас (2:2). – Добро го започнавме натпреварот,...

Фудбал 22.08.21 | 23:31

Арсенал за првпат во историјата нема освоено бод, ниту дадено гол во првите две кола од сезоната

Челзи го победи Арсенал со 2:0 на гостински терен во дербито на второто коло од Англиското фудбалско првенство. Екипата предводена од Микел Артета е рангирана на 19 место...

Фудбал 16.08.21 | 22:11

Претседателот на Руанда до газдите на Арсенал: За што давам 35 милиони евра?

Арсенал очајно ја почна сезоната и тоа веднаш го запали алармот кај инвеститорите. Еден од нив е и претседателот на Руанда Пол Кагами. Оваа африканска земја е еден од...

Фудбал 07.05.21 | 09:22

За Арсенал нема Лига Европа, но нема ни ЛШ следната година

Тренерот на Арсенал, Микел Артета ги сумираше впечатоците од вториот полуфинален натпревар од Лигата на Европа против Виљареал (0:0). – Ние сме уништени, навистина разочарани....

Фудбал 01.05.21 | 23:57

Овој шведски милијардер сака да го купи Арсенал

Шведскиот милијардер Даниел Ек, чие богатство според списанието „Форбс“ се проценува на 3.5 милијарди фунти, потврди дека неговите намери да го купи англискиот прволигаш...

Фудбал 09.04.21 | 11:37

Aрсенал е ужасен, не може да ја победи ни Славија Прага

Тренерот на Арсенал, Микел Артета ги сумираше резултатите од натпреварот против Славија (1:1) одигран синоќа во четвртфиналето од Лигата на Европа. – Играта беше под...

Свет 04.04.21 | 16:37

Скандалозно е да се купува оружје во време на пандемија, порача Папата во велигденското послание

Папата Франциск во својата велигденска порака денеска ги повика земјите да ја забрзаат дистрибуцијата на вакцините против Ковид-19, особено на сиромашните нации во...

Фудбал 23.01.21 | 20:01

Aрсенал го допре дното

Англискиот ФА куп сезонава ќе добие нов владетел, откако бранителот на трофејот Арсенал загуби попладнево во шеснаесетфиналето од Саутемптон со 1:0. Домаќините обезбедија...

Фудбал 30.11.20 | 08:38

Арсенал не знае за победа

Тимот на Арсенал се наоѓа во сериозна резултатска криза, а тоа се потврди и вчеравечер кога „топчиите“ загубија на домашен терен од Вулверхемптон со 2:1. Претходно Арсенал...

Црна хроника 11.11.20 | 15:22

Цел арсенал оружје пронајден во Кичевско, приведени татко и син

Службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација со Одделот за сузбивање на организиран...

Фудбал 12.09.20 | 09:41

На чекор до сонот: Дени Илиев ќе биде на клупата на Арсенал за мечот против Фулам

Македонскиот репрезентативен голман, Дејани Илиев, би можел за прв пат во својата кариера да биде дел од премиерлигашки меч, односно да се најде на клупата на Арсенал. „Тобџиите“...

Фудбал Спорт 29.08.20 | 20:04

Арсенал го освои Суперкупот на Англија

Екипата на Арсенал е освојувач на Суперкупот на Англија, откако денес на „Вембли“ во Лондон го победи Ливерпул на пенали со 5:4. Освојувачот на Купот на Англија, тимот...

Црна хроника 21.08.20 | 12:13

Во нива кај Струга пронајден цел арсенал со оружје

Полицијата пронајде се 138 гранати за рачен фрлач на гранати, 41 метални сандаци со муниција со калибар 7,62 и 12,7 милиметри, 30 испукувачи РПГ, 130 полнења за гранати, 760 парчиња...

Фудбал 13.08.20 | 21:30

Озил останува во Арсенал до истекот на договорот

Германскиот фудбалер Месут Озил изјави дека нема да го напушти Арсенал до 2021 година. Поранешниот играч на германската репрезентација има 31 година и заработува 350.000...