Ознака: Аркан
Естрада 16.05.20 | 21:55

Откако Чеда ја спореди Цеца со Лепа Лукиќ, синот на Аркан објави стих од нејзина песна

Откако во тв емисија Чеда Јовановиќ ја праша Цеца зошто не ја уапсиле Лепа Лукиќ туку нејзе за убиството на премиерот Ѓинѓиќ, синот на Аркан, Војин иронично објави слика...

Балкан 12.02.20 | 12:30

Луѓето на Аркан подготвуваат ликвидација на неговиот убиец кога ќе дојде во Србија

Луѓето кои се верни на Жељко Ражнатовиќ-Аркан подготуваат топло „добредојде“ за неговиот убиец  Доброслав Гавриќ кој од Јужна Африка треба да биде екстрадиран  во...

Естрада 09.02.20 | 12:14

Цеца за екстрадицијата на убиецот на Аркан: Божја правда е да биде затвореник во земјата во која и извршил злосторство

Вдовицата на Жељко Ражнатовиќ Аркан, Светлана Ражнатовиќ, искоментирала дека убиецот на Аркан, Добросав Гавриќ ќе биде изречен во Србија од Јужноафриканската Република,...

Калеидоскоп 08.02.20 | 11:48

Цеца ја чека екстрадицијата, откриено во кој затвор ќе „лежи“ убиецот на Аркан во Србија

Србија во најскоро време ја очекува екстрадицијата на Доброслав Гавриќ кој во 2000-та година во хотелот Интерконтинентал во Белград го уби Жељко Ражнатовиќ Аркан. Тој...

Балкан 07.02.20 | 19:15

Тајно ќе биде префрлен во Србија: Убиецот на Аркан казната ќе ја служи во овој затвор

Србија во најскоро време ја очекува екстрадицијата на Доброслав Гавриќ кој во 2000-та година во хотелот Интерконтинентал во Белград го уби Жељко Ражнатовиќ Аркан. Тој...

Калеидоскоп 15.01.20 | 11:50

Црн шешир, наочари и бунда: Цеца и после 20 години не го прежалила Аркан, а само неа ја нема на поменот

Секоја година на 15 јануaри вдовицата на Аркан, Цеца Ражантовиќ излегува на гробишта како би одала помен на починатиот сопруг, а со неа и нејзините деца Анастасија и Вељко....

Естрада 14.01.20 | 12:35

Стара нова се славела до утро: Цеца и Лукас си го подаваа микрофонот, Анастасија посвети песна за Аркан

Во домот на Светлана Ражнатовиќ Цеца на Дедиње во Белград вчера, па до раните утрински часови денеска се прославуваше Старата нова година. Покрај Анастасија и нејзиното...

Калеидоскоп 13.12.19 | 14:03

Скриено било на осум локации: Аркан неуспешно го барал закопаното богатство во Србија

Во Србија веќе неколку векови стои закопано злато уште од времето на Турците, пишуваат српските медиуми. Тоа според кажувањата, некој си поп Мартин го закопал на 62 локации...

Естрада 11.11.19 | 22:34

Долго време ја чуваше во семејниот албум: Цеца сподели фотографија од Аркан и Вељко

Цеца Ражнатовиќ иако долги години е вдовица не заборава на својот сопруг. Па така, на социјалните мрежи реши да сподели фотографија која долго време ја чувала во семејниот...

Естрада 23.10.19 | 15:02

Вељко Ражнатовиќ ќе се жени во униформатa на Аркан, а Богдана во венчаницата на Цеца

Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ за еден месец ќе стапнат на лудиот камен, па на големо ја подготвуваат свадбата, која ќе се одвива според старите обичаи. Како што открива...

Естрада 21.10.19 | 18:06

Телохранителот на Аркан открива: Толку се налути што и удри неколку шлаканици на пејачката

Милош Петковиќ познат како Дафина, кој работел како еден од телохранителите на Аркан, за српските медиуми раскажа за инцидент кој се случил на свадбата на Аркан со...

Естрада 06.10.19 | 13:18

Цеца за Аркан: Тој беше неверојатно добра душа

Иако одамна го загуби сопругот, Цеца секогаш носталгично зборува за нивната љубов и заедничките спомени. Цеца тврди дека Аркан во семејната атмосфера бил сосема поинаков...

Калеидоскоп 09.09.19 | 22:33

Аркан фатен жив како ограбува банка во Шведска

Шведската полиција обелодени неколку фотографии на кои се гледа како Жељко Ражнатовиќ – Аркан ограбува една од тамошните банки. Снимките датираат од 1979 година, кога,...

Калеидоскоп 21.05.19 | 11:34

Синот на Аркан еден од главните ликови во популарната серија „Игра на тронови“

Познатиот водачна на паравоената формација „Арканови Тигри“, Жељко Ражњатовиќ Аркан, после агресијата на НАТО и војната на КОсово, се обидел да избега од Милошевиќ...

Естрада 29.03.19 | 07:02

Милојко не е воопшто наивен дедо: Работел за Аркан, се дружел со подземјето

Откако Милијана Богдановиќ и нејзиното 53 години постаро момче Милојко Божиќ го напуштиле селото Пилатовиќи за да влезат во реалното шоу „Парови“, нивните соседи и...