Ознака: Аркан
Естрада 12.04.21 | 19:55

Исплива досега невидена снимка од Аркан и Цеца: Тој зборува за своето убиство, а таа е непрепознатлива

На социјалната мрежа Инстаграм исплива досега невидена снимка од Светлана Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан. Имено видеото е снимено за време на едно интервју,...

Балкан 12.02.21 | 12:12

Убиецот на Аркан останува во притвор во Јужна Африка: Во април одлука дали ќе биде испорачан во Србија

Бегалецот за кого Србија има издадено меѓународна потерница и бара негова екстрадиција од Јужна Африка, веќе 10 години води правна битка пред судовите на оваа африканска...

Фудбал 08.02.21 | 08:47

Исто како Аркан: Веља невоља имал свој фудбалски клуб

Дека Веља невоља мислел дека е посилен од државата покажала истрага во која тој се води како сопственик на фудалски клуб. Како што Аркан го имаше Обилиќ во деведесеттите...

Калеидоскоп Балкан 18.01.21 | 12:54

Се јави ќерката на Аркан од Белгија: Короната ме спречи да дојдам на татковиот гроб

Софија Ражнатовиќ(41), вонбрачната ќерка на Жељко Ражтановиќ Аркан, која некогашниот командант на СДГ ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува на...

Балкан 18.01.21 | 10:48

Атентатот врз Аркан и по 21 година останува мистерија: Убиецот со години се крие во Јужна Африка

Жељко Ражнатовиќ Аркан, кралот на белградското подземје во деведесеттите и основачот и командант на Српската доброволна гарда беше убиен во јануари пред 21 година во...

Балкан 17.01.21 | 13:14

Објавена досега непозната фотографија од Аркан со синовите по повод годишнината од неговата смрт

На социјалните мрежи се појави досега необјавена фотографија од Аркан со синовите Војин Ражнатовиќ, кој во раце го држи бебето Вељко. Фотографијата е направена во 1997...

Естрада 15.01.21 | 13:06

Запалија свеќа, синот служеше пченица: Цеца со Вељко и Анастасија одржа помен на Аркан

Денеска се навршува 21 година од убиството на сопругот на Цеца Жељко Ражнатовиќ Аркан. Семејството како и секоја година, така и оваа се појави на неговиот гроб за да го...

Калеидоскоп 09.01.21 | 13:40

Млада си, со време ќе разбереш што е најголемо богатство: Цеца се присети што и зборувал Аркан

Музичката ѕвезда Светлана Цеца Ражанатовиќ во утринска програма на српска телевизија, зборувала за својот живот и открила доста непознати детали. Познато е дека пејачката...

Филм 28.12.20 | 11:11

„Клан: Почнa со емитување серија за убиството на Аркан и растот на Земунскиот клан

На РТС почна со емитување серијата „Клан“ инспирирана од животот во Србија во деведесеттите и почетокот на овој век. Првата епизода почнува со убиството на „Тигар“...

Балкан 20.11.20 | 12:53

Се плаши дека ќе го ликвидираат: Убиецот на Аркан не сака да го екстрадираат во Србија

Добросав Гавриќ кој во 2000 година го уби Жељко Ражнатовиќ Аркан не сака да биде екстрадиран во Србија. Тој се крие во Јужна Африка каде побара азил.Но, судот во јужноафричката...

Балкан 16.10.20 | 22:30

Гардата на Аркан го киднапирала внукот на Туѓман за командатот биде ослободен од хрватскиот затвор

Првиот претседател Фрањо Туѓман лично се заложил Жељко Ражнатовиќ Аркан да биде пуштен од затворот Рементинец крај Загреб. Тоа се случило во 1990 година. Но, Туѓман тоа...

Калеидоскоп 05.10.20 | 17:13

Турска интернет страница објави фотографија од Аркан кој дошол во Ерменија да војува

Турската страница „derindusunce.org“ на својот Твитер профил објави лажна фотографија Аркан, за кого напишаа дека е жив и дека дошол во Ерменија да се бори во Нагорно Карабах...

Балкан 02.10.20 | 23:24

Аркан бил убиен бидејќи требало да сведочи против Милошевиќ во Хаг?

Жељко Ражнатовиќ Аркан бил убиен бидејќи требало да сведочи против Слободан Милошевиќ во Хашкиот суд, дознава „Курир.рс“. Според весникот, единствен кој имал корист...

Балкан 02.09.20 | 22:33

Необјавените делови ги продал на Хашкиот суд: Новинар после интервјуто со Аркан го нашле мртов во река

Жељко Ражнатовиќ Аркан во својата богата „кариера“ ретко давал интервјуа. За него се „грабале“ Си-ен-ен и Њујорк Тајмс но тој ги одбивал. Во 1994 година тој му дал интервју...

Естрада 22.08.20 | 20:40

Како изгледа денеска Ранду на Касандра: Го носи дресот што му го дал Аркан

Кога ќе се спомне актерот Хенри Сото ретко кој ќе знае за кого станува збор. Но, кога ќе се каже Ранду сите знаат дека тоа е ликот од серијата „Касандра“ која беше хит...

Балкан 15.08.20 | 10:23

Кумот на Аркан: Сите знаат дека тајни служби го убија Жељко, тој не беше цвеќе, ама ни воен злосторник

Власта донесе одлука да формира баталјон на отпишани лица. Тоа стана сериозна единица, а не некој што кој војува со чорапи на главата и краде замрзнувачи и телевизори,...

Фудбал 08.08.20 | 18:40

Обилиќ му пресуди: Аркан бил ликвидиран поради трансфери на фудбалери

Документот на српска безбедност што го објави „Република.рс“ открива нови детали за убиството на Жељко Ражнатовиќ-Аркан. Таму се надевува дека причина за ликвидацијата...

Балкан 25.07.20 | 18:46

Странските служби направиле реконструкција: Аркан бил убиен со три куршуми во вратот

Иако од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан поминаа две децении неговото убиство  се уште е мистерија. Се знае кој но не и зошто е убиен , ниту пак кој се нарачателите. Весникот...

Естрада 16.05.20 | 21:55

Откако Чеда ја спореди Цеца со Лепа Лукиќ, синот на Аркан објави стих од нејзина песна

Откако во тв емисија Чеда Јовановиќ ја праша Цеца зошто не ја уапсиле Лепа Лукиќ туку нејзе за убиството на премиерот Ѓинѓиќ, синот на Аркан, Војин иронично објави слика...

Балкан 12.02.20 | 12:30

Луѓето на Аркан подготвуваат ликвидација на неговиот убиец кога ќе дојде во Србија

Луѓето кои се верни на Жељко Ражнатовиќ-Аркан подготуваат топло „добредојде“ за неговиот убиец  Доброслав Гавриќ кој од Јужна Африка треба да биде екстрадиран  во...