Ознака: арбен фетаи
Македонија 31.03.22 | 16:16

Османи ја претвори дипломатијата во засолниште за пропаднати политичари

„Министерот Бујар Османи ја претвори дипломатијата во засолниште за пропаднатите политичари’ Со оваа објава на фејсбук Арбен Фетаи од опозициската Алијансата на...

Македонија 13.02.22 | 23:42

Фетаи од АА: Кој ги штити одговорните за „Беса транс“, Ласкарци, Тетово ако не мафијата СДСМ-ДУИ?

Шефот на Одделот за евроинтеграции на Алијанса за Албанците, Арбен Фетаи, ги посочи виновниците за тоа што нема одговорност за 70 човечки жртви во трагедиите со автобусите...

Македонија 19.11.21 | 10:09

Фетаи: Одвратно е да се користи европската интеграција за да се амнестираат корупцијата и криминалот на СДСМ-ДУИ

Претседателот на Одделот за евроинтеграции на Алијансата на Албанците Арбен Фетаи смета дека е одвратно да се користи европската интеграција за да се амнестираат корупцијата...