Ознака: арачиновец
Црна хроника 10.02.21 | 14:28

Aрачиновец фатен со 1,5 кг херои и пакетчиња хашиш, марихуана, куршуми…

Во полициска акција во Арачиново, вчера по претреси на две локации, од слобода бил лишен Љ.А.(31) од Арачиново, скопско, кај кого се пронајдени хероин, хашиш, марихуана,...

Црна хроника 07.01.21 | 21:55

Од Арачиново донесен во „Мајка Тереза“ со прострелна рана

Вчера  во 19:55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на бензинската пумпа на подрачје на Гази Баба има едно повредено лице. Подоцна била добиена информација...

Македонија 29.12.20 | 08:49

Арачиновец на полицаец: Да све разбирам, ама не сакам да зборам македонски!

Интересна ситуација објавил на Фејсбук граѓанин од Арачиново (ја пренесуваат повеќе други граѓани) кој додека разговара со полицаец на плоштадот Македонија во Скопје...

Црна хроника 23.12.20 | 20:11

По објавените снимки, МВР го пронајде арачиновецот кој дивееше на плоштад

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека вечерва околу 19 часот е пронајден и санкциониран Б.А. од Арачиново, кој со патничко возило се движел по...

Црна хроника 26.10.20 | 14:11

Приведен арачиновец за издржување казна затвор од 10 години

Министерството за внатрешни работи информира дека утрово во 10 часот и 50 минути, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потрага...

Црна хроника 14.11.19 | 12:30

Арачиновец дома чувал бомба

Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти дека поднело обвинителен акт против едно лице за кривичното дело „неовластено изработување, држење, посредување и...

Црна хроника 12.09.19 | 12:15

Уапсено момче од Арачиново, пренесувал 15 мигранти од Бангладеш

Вчера во 08:05 часот на местото викано „Костурник“, во атарот на селото Речица, полициски службеници го привеле И.А.(21) од с.Арачиново. При контрола на патничко моторно...

Црна хроника 13.08.19 | 16:53

Арачиновец повреден од заскитан куршум

На 12.08.2019 во СВР Скопје В.С.(21) од с.Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21,30 часот во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда...

Црна хроника 13.05.19 | 15:42

Арачиновец фатен кај „Штипска Петља“ со 10 мигранти

Синоќа околу 21 часот на автопатот Скопје – Велес, кај „Штипска Петља“, полициски службеници запреле патничко возило „Опел“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 25.03.19 | 15:53

Кривична за арачиновец кој се застрелал во рака со својот пиштол

СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.Е. (51) од село Арачиново, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност”. На...

Црна хроника 20.03.19 | 10:09

Апсење вчера на Табановце: Арачиновец приведен заради фалсификување исправа

Вчераутро околу 06 часот, на Граничниот премин „Табановце“ бил приведен Џ.Б. (30) од село Арачиново, скопско. При проверка било утврдено дека лицето се наоѓа на СТОП –...

Црна хроника 19.03.19 | 18:57

Арачиновец удрил полицаец кој сакал да го застане заради сообраќаен прекршок

Вчера околу 16 часот во СВР Скопје на булевар „Крсте Мисирков“, полициски службеник бил удрен од патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано...