Ознака: алфа
Вести 06.03.20 | 19:23

Заев за 1ТВ не знаеше ништо, но за Алфа знае за наводна истрага

Дали екс премиерот знае некои работи кои според закон не смее да ги знае? Знае ли за истрага против медиум кој е критички наклонет кон него, која дури и да постои е тајна?...

Скопје 06.11.19 | 17:15

Во куќа со високи ѕидови во Сарај се согорува токсичен отпад?

Невладините организации со месеци предупредуваат дека во скопски Сарај се согорува токсичен отпад, а процесот на согорување на отровите се вршел во голема подземна...

Македонија 04.10.19 | 16:06

Ќе се разговара за актуелни теми: Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски, гостин во вестите на Алфа

Денеска лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе биде гостин во вестите на телевизија Алфа во 17.30 часот

Македонија 29.08.19 | 22:37

Мицкоски: Да се организираат предвремени избори, па да го слушнеме одговорот на народот!

Луѓето се толку разочарани, што дури и се закануваат со радикални чекори, а тоа е воопшто да не ги посадат нивите и полињата истите да останат непосадени, рече Мицкоски...

Македонија 09.08.19 | 13:11

На Васко Ефтов му истече договорот, Јани Бојаџи нов управител на Алфа

На новинарот Васко Ефтов му истече едногодишниот менаџерски договор, по што Алфа му се заблагодари за досегашната соработка и за неговите напори кои ги вложил за успешно...