Ознака: александар николоски
Економија 29.04.20 | 21:39

Поради лошото менаџирање на кризата од Царовска и Нина Групер 10.000 луѓе остануваат без работа

Економската катастрофа во Македонија допрва доаѓа за жал, предупреди потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во своето гостување кај Јанко Илковски на...

Македонија 29.04.20 | 21:19

Николоски: Првите скафандери употребени во државата биле донацијата од Унгарија, откри Николоски

Речиси 20 проценти од сите заболени во Македонија се медицински персонал, а тоа е резултат на тоа што медицинскиот персонал на почетокот немаше никаква заштитна опрема...

Македонија 29.04.20 | 21:08

Николоски: Владата на СДСМ не е способна да обезбеди доволно тестови за корона вирусот и многу се доцни со резултатите

Јас многу често зборував и за Прилеп и за Куманово. Во Прилеп имате ноќеска 4 смртни случаи, секој ден има луѓе кои што умираат таму, секој ден има нови заболени. За тест...

Македонија 29.04.20 | 19:49

Николоски за националните понижувања вечерва кај Јанко Илковски

Вечерва на ТВ Сонце гостува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. Со Јанко Илковски снимивме динамично интервју во кое разговаравме за актуелната состојба...

Македонија 27.04.20 | 12:59

Николоски: На лидерската средба да се усогласи и заедничка стратегија и документ како одговор на условувањата од Бугарија

Во изминатава недела сведоци сме дека власта предводена од Заев, Спасовски, Димитров и Шекеринска се обидува да го релативизира документот на Бугарија кој стана составен...

Македонија 23.04.20 | 17:04

Објавен документот со кој Бугарија го условува датумот за преговори со ЕУ, а „Заев и Димитров го криеја“

Покрај промената на името, услов за Македонија да добие датум за старт на преговори со Европската унија стана и откажување од македонскиот јазик, малцинството и голем...

Македонија 23.04.20 | 14:37

Николоски: Уставот е јасен, Собранието е веќе распуштено и не може повторно да заседава

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска изјави дека Собранието не може повторно да заседава затоа што е распуштено и оти по ова прашање Уставот...

Македонија 23.04.20 | 13:10

Николовски: Димитров крие документ од јавноста со кој Бугарија отворено го условува за датумот за преговори

Скандал од невидени размери е документот кој Никола Димитров под патронат на Владата на Заев и Спасовски го кријат од јавноста, а со кој Бугарија отворено го условува...

Македонија 22.04.20 | 11:24

Николоски: Скандалозен е обидот на Заев и Димитров да сокријат документ со кој се условува датумот за преговори

Гласно го поставувам прашањето дали Заев и Димитров се спроведувачи на проектот за бришење на македонскиот јазик и создавање на нова т.н. „северномакедонска нација”?...

Македонија 19.04.20 | 14:43

Николоски: Македонија ќе победи, вие ќе победите, сите ние заедно ќе победиме и поубави денови ќе дојдат за Македонија!

Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил упати видео порака со честитка за големиот христијански празник Велигден. Велигден е ден за нашите семејства,...

Македонија 16.04.20 | 14:16

Николоски: Веднаш денес прогласување на кризна состојба во Куманово, и веднаш денес прогласување на кризна состојба во Прилеп

Борбата против корона вирусот за власта значи декор, прес конференции и надмудрување. За народот значи губење на здравјето, борба и страв за своите животи. Овие безмалку...

Економија 15.04.20 | 16:19

Николоски: Власта сака нафтата да поскапи за неколку олигарси на грбот на народот да си ги одржуваат мерцедесите, вилите на Халкидики и јахтите во Хрватска и Грција

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вели дека власта бара покачување на акцизата на нафта се со цел одредени олигарси во Република Македонија да можат...

Македонија 15.04.20 | 15:57

Николоски: Состојбата во Прилеп е алармантна, потребно е масовно тестирање

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во вестите на Канал 5 телевизија, а во врска со ситуацијата во Прилеп, наброја дека состојбата...

Македонија 13.04.20 | 13:58

Мора да му се помогне на Прилеп, сега не е време за политика туку за спасување животи

Мора да се искористат сите капацитети коишто стојат на располагање. Мора да му се помогне на Прилеп, како и на цела Македонија и тука нема место за политика, сега е време...

Македонија 12.04.20 | 21:30

Николоски: Информациите од Прилеп се дека луѓето чекаат по 5-7 дена за резлутат!

Прилеп ќе победи, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, кој испрати поддршка за градот во кој од ден на ден расте бројот на заболени од коронавирусот. Прилеп...

Економија 07.04.20 | 23:20

Николоски: Банките треба да престанат да се богатат на грбот на граѓаните, ако граѓаните и стопанството колабираат ќе нема кој да им плати ни основица, ни камата

Македонија е пред најголемата економска криза. Точно дека најголемиот дел од причините се поврзани со пандемијата на корона вирусот, но исто така најголемата вистина...

Македонија 07.04.20 | 23:13

Николоски: Ова што сега СДСМ го претставуваат како хуманитарна помош им било планирано за корумпирање на гласачи

Помош се дели во Куманово каде е носител на листа во изборната единица, Оливер Спасовски, помош се дели во Крива Паланка каде носител на листа за пратеници е Љупчо Николовски,...

Македонија 07.04.20 | 22:57

Николоски: Да не го местеа тендерот за биохемиски лаборатории ќе имаше масовно тестирање

Основниот проблем сега со корона вирусот е што Македонија не тестира доволно, а тоа е препораката на Светската здравствена организација која вели Тестирај, тестирај,...

Македонија 05.04.20 | 12:58

Николоски предупреди: Власта сака вонредна, а не кризна состојба за да носи уредби во корист на Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски навреме предупреди дека власта сака вонредна, а не кризна состојба со цел Владата да носи уредби со законска сила...

Македонија 03.04.20 | 15:27

Николоски: Вака се сака и вака и се помага на Македонија!

Александар Николоски на својот фејсбук профил се заблагодари на Словенија за помошта испратена денеска. Огромна благодарност за нашите пријатели од Словенија! ВМРО-ДПМНЕ...