Ознака: александар николоски
Македонија 26.04.21 | 23:23

Вакцини НЕМА луѓе умираат, а тие буквално ОРО ИГРААТ

Кога мислите дека го допреле дното има и полошо, коментира потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешното видео од спортскиот центар „Борис Трајковски“,...

Македонија 25.04.21 | 18:00

Николоски: Заедно сплотени ќе успееме во оваа борба за Македонија!

Заедно сплотени ќе успееме во оваа борба за Македонија, порача по протестот потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски. Денеска пред Владата и Собранието...

Македонија 16.04.21 | 18:10

Николоски: Заев лета со хеликоптери зашто не го догради експресниот пат Прилеп – Градско

Доаѓајќи наваму денеска сфатив зошто пред некаде две недели Зоран Заев и Венко Филипче најодговорните за справувањето со корона кризата решија со хеликоптер да слетаат...

Економија 16.04.21 | 18:07

Николоски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за забрана на увоз на тутун пред да се откупи домашниот, но СДСМ го одбија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски при денешната посета на општина Прилеп, говорејќи за состојбите во земјоделството, истакна дека јасно било уште...

Македонија 16.04.21 | 18:04

Николоски: Кокаин има како никогаш претходно по улиците и сите знаат кој го продава и кои се дилерите

И последното што сакам да го искоментирам е состојбата со криминалот во градот. Јавна тајна во градот и не само во Прилеп туку и во секој урбан центар во Македонија, е...

Македонија 16.04.21 | 16:49

Николоски од Прилеп: Состојбата тука е исклучително лоша, не само со КОВИД пандемијата, туку и економски градот тоне

Денеска сме овде во посета на Прилеп, ќе имаме средба со локалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, со ОК, тука се пратениците и после тоа ќе имаме состанок и со здравствените...

Македонија 16.04.21 | 15:44

Николоски: Mакедонија е „црна дупка“ во Европа во процесот на вакцинација

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, денеска е во Прилеп на средба со раководството и со Општинскиот комитет на партијата, а најави и средба со здравствените...

Македонија 15.04.21 | 23:50

Николоски: Власта преку Џафери го опструира носењето закони зашто немаат пари за петтиот сет мерки!

Александар Николоски пратеник и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ преку социјалните мрежи вели дека власта преку „театарот“ на Џафери сака да се одолговлечи носењето...

Македонија 15.04.21 | 15:04

Бугарија веднаш да го тргне ветото, побарал потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Николоски на конференцијата со ЕУ пратеници

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО ДПМНЕ на денешната конференција со ЕУ пратеници побарал Бугарија веднаш да го тргне ветото и да престане со условувањата. Тој...

Македонија 13.04.21 | 15:11

Арсовски: СДСМ со лажни вести дефокусираат од аферите „Мафија“, „Наркокартел Заеви“, „Тајни хонорарци“…

Фејк њуз креиран од кујната на СДСМ, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски за обвинувањата од СДСМ дека пратеникот и функционер од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски...

Македонија 13.04.21 | 13:57

Николoски: СДСМ со лажни вести прави дефокус од нивните големите афери!

ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ДЕФОКУС ОД ГОЛЕМИТЕ АФЕРИ НА СДСМ! Во паника од аферите кои на дневна основа и се случуваат на власта на СДСМ се обидуваат да измислуваат и подметнуваат...

Македонија 11.04.21 | 14:20

Николоски: Додека народот чека вакцини, а Македонија се дави во криминал најодговорните гајле немаат возат мотори

Потпрестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот фејсбук профил побара оставка од Заев и Филипче и објави видео на кое се гледа дека тие денеска возат...

Македонија 10.04.21 | 15:03

Николоски: Пред 148 години има воз од Солун за Скопје, денес нема! Пропаста има име, неспособноста има име- Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот фејсбук профил го честиташе Денот на железничарите и напиша: 9 Април 1873 првиот воз од Солун до Скопје 10...

Македонија 10.04.21 | 11:46

Николоски: Аферата со пасошите е најголемата крими афера во историјата на Македонија, па затоа раководството на ВМРО-ДПМНЕ добива закани по живот

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски истакнува дека аферата „мафија“, во која се издавани македонски пасоши на криминалци од цела Европа, е најголемата...

Македонија 10.04.21 | 09:05

Николоски: Аферата „мафија“ сигурно ќе влијае на европскиот пат на државата, три години траело издавањето пасоши, а властите не реагирале

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, предупредува дека аферата „мафија“ во која МВР издавало македонски пасоши на разни криминалци од Балканот ,...

Македонија 09.04.21 | 23:36

Николоски: Владата преку сомнителна фирма, која тргува со овошје, проба да набави вакцини од Кина за дупло поголема вредност

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски во емисијата „Јади бурек кај Јанко“, во ТВ Сонце во врска со набавката на вакцини истакна дека по толку...

Македонија 09.04.21 | 21:44

Николоски: Има еден парадокс – зошто овие 214 пасоши сѐ уште не се прогласени за невалидни?

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, при гостување во емисијата „Јади бурек кај Јанко“, на ТВ Сонце, зборуваше во врска со аферата „Мафија“ и издавањето...

Македонија 09.04.21 | 21:28

Николоски: Доколку функционерите вмешани во аферата “Мафија” не поднесат оставки, тогаш Македонија најверојатно ќе има реперкусии на патот кон ЕУ

Во вечерашното издание на емисија “Јади бурек” кај Јанко Илковски на ТВ Сонце гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој се осврна на...

Македонија 09.04.21 | 21:09

Николоски: Со македонски пасоши се убивале луѓе и се пренесувала дрога

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски вечерва во „Јади бурек кај Јанко“, во ТВ Сонце во врска со аферата „Мафија“ и издавањето на македонски...

Македонија 09.04.21 | 20:17

Следете во живо: Александар Николоски за последните случувања на ТВ Сонце

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва во емисијата „Јади бурек“ со Јанко Илковски на ТВ Сонце говори за последните случувања во Македонија. Целото...