Ознака: албум
Сцена 05.03.24 | 11:19

Влатко Лозаноски, Сања Долежал и Сергеј Ќетковиќ гости на најновата песна на „Фрајле“

15 години поминаа за миг кога станува збор за Наташа Михајловиќ, Јелена и Невена Буча, како и за верната публика на женското трио „Фрајле“. 15 години постоење и јубилеј...

Сцена 01.03.24 | 09:48

Антонија Гиговска викендов ќе го промовира својот прв албум: Нема да се продава, ако сте во можност, оставете онолку колку што вие сметате дека треба, а средства ќе одат за лекувањето на Лео

Поп-пејачката Антониа Гиговска в недела (3 март) од 18 часот ќе го промовира својот прв албум „2001“, кој е насловен по годината кога е родена. Промоцијата е од отворен тип...

Сцена 12.02.24 | 11:46

Теди Грубица објави прв албум со 11 песни од кои поголемиот дел ги потпишува Григор Копров

„Сломи ме“ е името на првиот албум на младиот и талентиран пејач Теди Грубица, што нашата публика го запозна после учеството на „Охрид фест“. Албумот е во издание на...

Музика 22.10.23 | 18:56

„Ролинг стоунс“ го претставија својот нов албум во Њујорк пред одбрана публика

Музика со врвен квалитет и одлична атмосфера завладеа во ноќниот клуб „Рекет Њујорк Сити“, каде што членовите на „Ролинг стоунс“ одржаа приватна забава по повод издавањето...

Музика 15.05.23 | 18:42

Владимир Четкар со најава за нов студиски албум и концерти во Њујорк, Кливленд и Детроит

Владимир Четкар периодов интензивно работи на продукцијата на неговиот нов студиски албум и набрзо заминува за САД каде што ќе започне со снимањата на материјалите...

Култура 07.04.23 | 09:05

Најновиот албум на Симон Трпчески во соработка со „Лин Рекордс“

Издавачка куќа „Лин Рекордс“, по големиот интернационален успех на албумот Македонисимо и ЦД-то на кое Симон Трпчески заедно со Јаначек филхармонискиот оркестар од...

Култура 20.02.23 | 09:28

Промоција на албумот FIN Project Orchestra на кој има стихови на Шопов, Цепенков, Павловски и Трајковски

Вечерва во 18 часот во Аудио центар Болин во Градскиот трговски центар (ГТЦ) ќе се одржи промоција на новиот јубилеен, петти по ред албум FIN Project Orchestra. Со овој настан кој...

Култура 08.11.22 | 10:43

Објавен новиот албум POLYCHROMY на композиторот Михаило Трандафиловски

Најновиот авторски носач на звук на македонскиот композитор, виолинист и едукатор Михаило Трандафиловски официјално ќе биде објавен на 11 ноември, во издание на Метиер...

Музика 08.06.22 | 13:53

„Некст тајм“: Албумот им го посветуваме на нашите две мајки, Сузана и Македонија

Вчеравечер во хотелот „Мериот“ во Скопје, момците од „Некст Тајм“, Стефан и Мартин Филиповски пред своите пријатели, колеги, соработници и фанови го промовираа нивниот...

Култура 25.05.22 | 10:34

„Варијации“ на Трпчески прогласен за албум на годината од престижното британско музичко списание „Грамофон“

Престижното британско и едно од водечките светски музички списанија „Грамофон“ во својот јунски број го издвои како компакт-диск на месецот новиот албум „Варијации“...