Ознака: актерка
Балкан 02.02.21 | 21:49

Ме чекаше пред тоалетот -нова потресна исповед на актерка која од професор по глума доживеала хорор

Исповедта на актерката Милена Радуловиќ ја охрабрила нејзината словенечка колешка да излезе во јавноста со нејзината приказна за сексуално вознемирување. По кривичната...

Филм 29.01.21 | 14:11

Безмерна тага: Позната актерка почина на 39 година

Актерката Џанет Маус почина во неделата во 39 година од животот, после борба со рак на дебелото црево. На Џанет и била дијагностицирана и Кронова болест, хронична воспалителна...

Филм 26.01.21 | 10:20

26-годишна актерка пронајдена мртва во нејзиниот дом

Јужнокорејската актерка Сонг Јо-џунг починала на 26 годишна возраст. Сонг починала на 23 јануари, а во согласност со желбите на нејзиното семејство, погребот се одржал...

Естрада 20.01.21 | 23:48

Ме силуваа уште кога бев дете, молчев 15 години, потоа беше предоцна…

Oткако српската актерка Милена Радуловиќ јавно проговори за силувањето од учителот по глума Мирослав Мика Алексиќ, кому во моментов му се суди за сексуално вознемирување...

Филм 31.12.20 | 11:03

Oд ковид-19 почина актерката Дон Велс

Познатата американска глумица Дон Велс почина вчера како последица од Ковид-19 на 82-годишна возраст. Велс е позната актерка од 1960-тите во САД. Нејзини позначајни улоги...

Естрада 02.12.20 | 10:56

Елен Пејџ стана Елиот

Актерката Елен Пејџ (33), номинирана за „Оскар“ за нејзината улога во „Џуно“, вчера во јавноста преку „Инстаграм“ сподели дека е трансродово лице и дека го сменила...

Естрада 09.11.20 | 12:23

Самувам во 4 ѕида заборавена од сите: На 80 години актерката Оливера Катарина преживува голгота

И покрај блескавата кариера, српската актерка Оливера Катарина живее денеска под кирија, но и од овој стан принудена да се пресели. Иако во март наполна 80 години, таа...

Филм 29.09.20 | 10:56

Актерката од најпознатиот хорор филм пронајдена мртва

Ѕвездата на легендарниот хорор филм „Прстен“, 40-годишната јапонскатктерка Јуко Такеучи, e пронајдена мртва во нејзиниот стан во Токио. Полицијата започнала истрага,...

Калеидоскоп 27.08.20 | 10:56

Била најголема љубов на Здравко Чолиќ: За неа ја напишал една од најубавите песни

Еден од најголемите балкански ѕвезди Здравко Чолиќ имал бурен љубовен живот во младоста. Пејачот веќе 18 години е во складен брак со Александра, а по него лудуваа многу...

Филм 09.07.20 | 10:53

Се трага по телото на познатата актерка, нејзиниот син бил пронајден сам на брод

Американските служби се во потрага по актерката Наја Ривера, која исчезна на езерото Пиру во Јужна Калифорнија. Нејзиниот четиригодишен син е пронајден сам на брод. Полицијата...

Свет 28.05.20 | 16:40

Актерката со катанци се заклучила за оградата на Владата во Рим! Конте веднаш реагирал

Италијанска актерка Сандра Мило (87) се заклучила со катанци за оградата пред седиштето на италијанската влада во Рим, во знак на протест поради тоа што не била предвидена...

Филм 03.04.20 | 10:31

Ви го корне срцето од гради и не престанува со денови: Сопругот на славната актерка со мрачни детали за коронавирусот

Сопругот на актерката Линда Лусарди, 51-годишниот Сем Кејн рекол дека актерската легенда конечно се вратила дома, откако на 19. март открила дека е заразена со коронавирус. Сем...

Филм 03.04.20 | 10:27

Холивудската актерка откри дека е заразена со ковид-19: Никогаш не сум била толку болна

Американската глумица и комичарка Али Вентворт објави дека е заразена со коронавирус. 55-годишната актерка од „Џери Мегваер” и комедијата ,,Како да се добие нога” (Office...

Калеидоскоп 18.03.20 | 10:20

Холивудската актерка позитивна на коронавирусот на Инстаграм ги откри своите симптоми

Холивудската актерка Рејчел Метјуз на социјалната мрежа Инстаграм објави стори и откри дека е позитивна на коронавирусот. Рејчел, позната по улогата во хитот на Дизни,...

Филм 08.03.20 | 17:49

„Нема веќе соблекување, сега сум мајка“

Актерката Кира Најтли (34) истакна дека е горда на своето тело, но нема намера веќе до го покажува. Шармантната Британка и музичарот Џејмс Рајтон кои се заедно од 2011 година,...

Сцена 02.01.20 | 09:43

Актерката од „Капетан Америка“ ја заклала мајка си

Актерката Моли Фицџералд (38) е уапсена на 31 декември, откако полицијата открила дека со нож ја избодела нејзината мајка. Инцидентот се случил на 20 декември во Канзас...

Филм 20.12.19 | 11:36

Почина актерката Клодин Оже, првата „француска девојка“ на Џејмс Бонд

Француската глумица Клодин Оже, која се прослави како прва „француска девојка” на Џејмс Бонд, почина на 79-годишна возраст. Со Шон Конери како „агентот 007″, таа глумеше...

Сцена 11.12.19 | 13:46

Актерката Нина Деан ќе стане мајка

Актерката Нина Деан, за неколку месеци ќе стане мајка, а приновата заедно со Мартин ја очекуваат напролет, пренесува 7дена.мк.  Пресреќна сум. Никогаш не ми било вака...

Калеидоскоп 28.10.19 | 10:33

Глумам, свирам клавир, зборувам англиски и француски: Актерка бара работа преку Фејсбук, Балканот на нозе

Хрватската театарска актерка Наталија Ѓорѓевиќ(44) на социјалната мрежа Фејсбук објави оглас по пат на кој бара работа. Наталија во огласот на својот профил го навела...

Филм 04.10.19 | 21:28

Почина Дајен Керол

Американската актерка и пејачка Дајен Керол почина денеска на 84 години, соопшти нејзиното семејство. Нејзината ќерка Сузан Кеј информира дека мајка и починала во Лос...