Ознака: ајфон
Македонија 14.05.20 | 20:32

И државниот секретар во MВР, кадар на Спасовски имал два ајфони

Откако во провладините медиуми беше објавена лажна вест дека министерот за внатрешни работи Наќе Чулев набавил „Ајфон“ мобилни телефони, што излезе дека е целосна...

Црна хроника 22.10.19 | 13:42

Млади тетовци завршија во притвор заради 1 000 денари и „Ајфон“ 5

Основното јавно обвинителство Тетово, донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица поради основано сомнение дека го извршиле кривичното дело –...

Калеидоскоп 12.09.19 | 18:22

Богати близначки се снимале како хранат бездомник за да освојат ајфон

Руските близначки Аделја и Алина Фаткеева (24) предизвикаа бес на социјалните мрежи откако објавија, а потоа избришаа видео на кое хранат бездомник за да освојат ајфон. На...

Калеидоскоп 11.01.19 | 13:13

На 17 си го продаде бубрегот за „ајфон“, денес е неподвижен

Koга имал 17 години, денес 25-годишниот Ксао Ванг одлучил да го продаде својот бубрег за да купи телефон „ајфон 4“ и „ајпад 2“, бидејќи не можел да си ги овозможи. По операцијата,...

Технологија 13.12.18 | 16:09

Петнаесетгодишна девојка почина од струен удар откако полначот ѝ паднал во када

Русинката Ирина Рубникова починала од струен удар додека се капела, пишува британски „Сан“. Ирина настрадала откако нејзиниот полнач за ајфон паднал во водата. 15-годишното...