Категорија: Семејство
Семејство 25.12.19 | 09:42

Трамп не ѝ купил подарок за Божик на Меланија

Американскиот претседател Доналд Трамп призна дека не ѝ купил подарот за Божик на својата сопруга Меланија. Тој го изјавил ова за време на видео конференција на Бадниковата...

Семејство 24.12.19 | 15:52

Вака наместени, алиштата побрзо ќе се исушат

Корисничка на познатата платформа Редит споделила трик кој што таа редовно го користи за да стави што е можно повеќе облека на сушалката, а Интернетот буквално полуде...

Семејство 20.12.19 | 12:45

Го избола синот до смрт, но вистинската приказна му донесе 18 месеци затвор и на нејзиниот партнер

За време на божиќната забава на авиокомпанијата во која работеше стјуардесата Магда Лесичка (33), пред точно девет години, ја привлече Британецот Питер Чивлерс (33). Таа...

Семејство 16.12.19 | 17:01

Каде да ја поставите новогодишната елка за да ви донесе пари и хармонија во домот

Времето на празниците може да биде многу стресно како за домашниот буџет така и за припремата и еуфоријата. Фенг шуи не само што помага во украсувањето на домот и придонесува...

Семејство 15.12.19 | 14:22

Снаата која му го спаси животот на свекорот

Нусрет Мумиќ од Живиница во Босна и Херцеговина заработил пензија во Рудникот „Ѓурѓевиќ“. Кога требало да се одмори и среќно да ги помине пензионерските денови, овој...

Семејство 14.12.19 | 22:58

За украсувањето на домот за Нова година важи правилото „помалку е повеќе“

Кога станува збор за украсувањето на домот во пресрет на новогодишните и Божикните празници најдобро е да се почитува стандардното правило – дека помалку е повеќе. Почитувајте...

Семејство 14.12.19 | 20:21

Ставил облека во машината за перење алишта, но кога го видел барабанот, останал без зборови

Неименуван татко од Русија останал во шок, откако во барабанот од машината за перење алишта го видел ликот на своето дете. Но, тоа била само маица со ликот на неговата...

Семејство 10.12.19 | 23:04

Најубавите имиња кои во нашите краишта засекогаш ќе бидат врзани за зимата

Во древните времиња децата родени во зимскиот период се чувале за да бидат здрави и да не се разболат заради острата зима. Затоа и се случувало да добијат имиња кои би...

Семејство 09.12.19 | 18:05

Смрт од љубов, за 33 часа умреле еден по друг

Брачниот пар од Минесота, Роберт и Корин Џонсон по 66 години љубов починале еден по друг. На 84 години прво починала Корин, а 33 часа подоцна починал и Роберт. Членовите на...

Семејство 08.12.19 | 21:51

Вереничка фотосесија стана вирален хит на интернет: Нели сакаше исто како на „Пинтерест“?

Фотосесијата која Алиса и Колин ја направија по повод нивната свршувачка, стана хит на интернет. Тие се обидоа да копираат една фотографија објавена од друга двојка...

Семејство 06.12.19 | 22:36

Водителката Александра Велинова го роди вториот син и сега е „царица“

Популарната македонска ТВ водителка, Александра Велинова по вторпат стана мајка и како што таа самата вели „со раѓањето на вториот цар веќе е царица“. Во продолжение...

Семејство 04.12.19 | 10:29

Македонски ученци кршат столчиња, палат училишна клупа, пушат се снимаат и објавуваат на „Инстаграм“

Група на „Инстаграм“ која се вика „Crazy.school.videos.mk“ објавува видеа од македонски ученици кои намерно дивеат во училници и кршат училиштен инвентар, се смеат и сето тоа...

Семејство 03.12.19 | 23:32

Дупки во пресудата која му го додели Александар на Милан

Пејачката Северина Којиќ го загуби спорот со поранешниот сопруг Милан Поповиќ во врска со старателството над нивниот син. Хрватскиот суд на 28 ноември донесе привремена...

Семејство 02.12.19 | 09:13

Северина се помири: Милан не сакаше да дојде на крштевката, а судот му го додели детето

Северина Којиќ го загуби спорот со Милан Поповиќ, судот донесе привремена мерка дека неговиот син Александар ќе живее со својот татко, кој сега се грижи за неговото...

Семејство 30.11.19 | 18:06

Kолку калории се трошат додека перете, пеглате, бришете прашина, миете садови?

Бришење на прашина, миење садови, собирање прашина со правосмукалка, пеглање и други домашни работи можеби не се највозбудливите работи што сакате да ги направите, но...

Семејство 30.11.19 | 14:07

Познатата писателка ѝ пиша на Северина: Доста со солзите, тргнете во борба против змиите!

Ведрана Рудан, познатата хрватска писателка ѝ пиша отворено писмо на Северина, откако судот реши да ѝ го одземе детето и да му го додели на таткото. Отворено писмо до...

Семејство 26.11.19 | 15:10

Брутално писмо на Ајнштајн до Милева: Ќе престанете да разговарате со мене ако тоа го побарам!

Бракот меѓу Милева Мариќ и Алберт Ајнштајн е една од најтажните приказни од светот на науката. Годинава се навршуваат точно 100 години откако бракот на брилијантниот...

Семејство 21.11.19 | 19:24

Мама ме прегрна и токму тогаш бебето клоцна, така сфати дека ќе станам мајка на 13 години

Полина Фестова е новата ѕвезда на Јутјуб сцената и тоа затоа што одлучила јавно да проговори за своето несекојдневно искуство. Иако има само 13 години, таа е веќе мајка,...

Семејство 20.11.19 | 15:40

Кралицата Елизабета и принцот Филип денеска прославуваат 72 години брак

Кралицата Елизабета Втора и принцот Филип денеска ја прославуваат својата 72-годишнина од брак. Венчавката на Елизабета и Филип се одржала на 20-ти ноември 1947 година во...

Семејство 20.11.19 | 13:41

Вие децата ќе го имате главниот збор, а ние повозрасните ќе слушаме, рече Народниот првобранител на Светскиот ден на детето

Носителите на власта и на одлуки да се потсетат дека децата и нивните интереси мораат да имаат приоритетно значење и дека тие секогаш треба да внимаваат на заштитата...