Категорија: Фудбал
Фудбал 10.10.19 | 12:02

Кавани и Тијаго Силва би можеле да го напуштат ПСЖ како слободни агенти

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Единсон Кавани и дефанзивецот на Тијаго Силва би можеле да си заминат од клубот на крајот на сезонава. Според „ЕСПН“, договорите на двајцата...

Фудбал 10.10.19 | 11:06

Милер си заминува од Баерн: Премногу сум амбициозен за да седам на клупа

Повеќе германски медиуми јавија дека ѕвездата на Баерн, Томас Милер е спремен да го напушти Минхен поради нарушениот однос со тренерот Нико Ковач. Човекот кој цела кариера...

Фудбал 09.10.19 | 14:39

Рампа за Црвена Звезда: На српскиот клуб не му беше дозволено да влезе на Косово

Натреварот од Купот на Србија помеѓу Трепча од Митровица и Црвена Ѕвезда нема да се одигра откако косовските власти му забранија на српскиот тима да влезе на територијата...

Фудбал 09.10.19 | 13:26

Хесе во зимскиот преоден рок ќе се врати во ПСЖ

Крилниот напаѓач, Хесе Родригез, во јануари ќе се врати во ПСЖ од лисабонски Спортинг. Според „Марка“, португалскиот клуб не е заинтересиран за продолжување на соработката...

Фудбал 09.10.19 | 12:35

Политиката посилна од фудбалот: Власта во Приштина забрани Црвена Ѕвезда да влезе на Косово

Натреварот од Купот на Србија помеѓу Трепча од Митровица и Црвена Ѕвезда нема да се одигра откако косовските власти им забранија на српската делегација да влезе на...

Фудбал 09.10.19 | 11:32

Мнозинството навивачи на Манчестер јунајтед сакаат Солскјер да си замине од клубот

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите...

Фудбал 09.10.19 | 09:47

Ибрахимовиќ: Тажен сум кога го гледам ваков Милан

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ, кој претходно играше за Милан, го сподели своето мислење за ситуацијата во италијанскиот клуб. Милан вчера поради...

Фудбал 08.10.19 | 18:34

Златан доби бронзена статуа во Малме

Златан Ибрахимовиќ денеска свечено ја откри својата бронзена статуа во Малме, таа е висока 2,7 метри и тешка околу 500 килограми. Статуата е поставена пред новиот стадион...

Фудбал 08.10.19 | 14:06

Пиоли фаворит да го наследи Џампаоло на клупата на Милан

Италијанскиот тренер, Марко Џампаоло од денеска повеќе не е тренер на Милан. Одлуката тренерот да добие отказ била донесена вчера. Во меѓувреме челниците на Милан, Паоло...

Фудбал 08.10.19 | 10:12

Mакедонија без Барди против Словенија и Полска

Енис Барди поради повреда не е во можност да биде дел од македонската А репрезентација за натпреварите против Словенија (10. октомври) и Полска (13. октомври) од квалификациите...

Фудбал 08.10.19 | 09:41

Конте: Лукаку треба да тренира повеќе

Трнерот на Интер, Антонио Конте изјави дека напаѓачот Ромелу Лукаку треба да тренира повеќе. Белгиецот дојде во клубот од Милано во летниот трансфер период. Ромелу е...

Фудбал 07.10.19 | 23:26

Новиот фудбалски дрес на Италија ќе биде зелен

Италијанската фудбалска федерација го објави изгледот на новиот трет дрес на националната селекција, комеморативен дрес во невообичаена зелена боја. Ренесансниот...

Фудбал 07.10.19 | 16:28

Секс или силување – работите отидоа предалеку: Дрогирана девојка ползи гола во фудбалски кампус

Фудбалскиот клуб Еспоар Минероа од Белгија е вмешан во секс скандал меѓу девојка и неколку фудбалери од аматерскиот клуб. Во јавноста се појави снимки од сексуален...

Фудбал 07.10.19 | 13:48

Барселона го отпушти Виктор Валдез, за влакно избегната тепачка со Клајверт

Фудбалскиот клуб Барселона му врачи отказ на нивниот поранешен и долгогодишен голман, Виктор Валдез кој мина само три месеци на местото тренер на младинскиот тим, соопштено...

Фудбал 07.10.19 | 13:36

Манчестер јунајтед испрати скаути во Франција да го следат Дембеле

Манчестер јунајтед е заинтересиран за напаѓачот на Лион, Муса Дембеле, пренесува „Дејли Меил“. Според извештаите на медиумите, скаути на тимот биле испратени во Франција...

Фудбал 07.10.19 | 10:03

Конте: Имаме долг пат за да стигнеме до Јувентус

Тренерот на Интер, Антонио Конте го коментираше поразот од Јувентус (1-2) во 7. коло од италијанскиот шампионат. Миланскиот клуб изгуби бодови за прв пат оваа сезона. Јувентус...

Фудбал 06.10.19 | 22:12

Албански голман скокнал од шести спрат и сега се бори за својот живот!

Голманот на Партизани, Алдо Теќа се бори за својот живот, откако вчера скокнал од шестиот спрат од станот во Тирана, кадешто живее. Докторите објавиле дека е надвор од...

Фудбал 06.10.19 | 18:07

Дарко Панчев и Илија Најдовски не се повеќе дел од ФК Вардар

Според порталот дриблинг.мк , фудбалските легенди, Дарко Панчев и Илија Најдовски повеќе не се дел од ФК Вардар. Панчев е одјавен на 23. септември, Илија Најдовски на почетокот...

Фудбал 05.10.19 | 15:05

Во Виница фудбалерите на Радовиш едвај преживеале, ги гаѓале со лименки и пиротехника!

Мечот помеѓу ФК Слога и ФК Детонит поминал во навистина ужасна атмосфера, а како што пишува „Радовишњуз“, фудбалерите на клубот од Радовиш биле нападнати со пиротехнички...

Фудбал 04.10.19 | 23:13

Клоп за својот претходник: Колкава кирија му плаќам, нема потреба да работи

Лидерот во англиската Премиер Лига, Ливерпул утре ќе игра против Лестер на „Енфилд“. Јирген Клоп ќе се обиде да го надмудри својот претходник, Брендан Роџерс кој не...