Категорија: Фудбал
Фудбал 11.11.19 | 20:24

Лос Анџелес е минато: Ибра ќе бира меѓу Милан и Јунајтед

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ, уште нема одлучено во кој клуб ќе ја продолжи кариерата, но главни фаворити за неговиот потпис се клубови за кој играше во минатото. Ибрахимовиќ...

Фудбал 11.11.19 | 18:05

Сака да биде поблиску до родната Швајцарија: Џака си заминува од Арсенал

 Швајцарскиот интернационалец, Гранит Џака, кој од капитен се претвори во најголем непријател на Арсенал, најверојатно уште во јануарскиот преоден рок ќе мора да си...

Фудбал 11.11.19 | 16:56

Бејл повреден за Реал, а за репрезентацијата на Велс здрав и прав

Велшкиот фудбалер Герет Бејл, се појави на тренинг на репрезентацијата на својата земја, беше насмеан и тренираше нормално, но тоа не е во согласност со тврдењата на...

Фудбал 11.11.19 | 16:42

Поранешната девојка на Лука Јовиќ се огласи: Затруднев непланирано, но вратата од мојот дом за него е отворена

Откако се расчу дека ѕвездата на Реал Мадрид Лука Јовиќ е во врска со српската манекенка Софија Милошевиќ, се јави поранешната девојка Анџела со која фудбалерот има...

Фудбал 11.11.19 | 16:17

На стадионот во Охрид нападнат судијата со фрлање на тврд предмет

Вчера во СВР Охрид било пријавено дека на Спортско – рекреативниот центар „Билјанини Извори“ во Охрид, за време на одржување на спортски натпревар во рамките на втората...

Фудбал 11.11.19 | 14:39

Бартомеу: Меси ќе игра во Барселона уште 2-5 години

Претседателот на Барселона, Јосеп Бартомеу, кажа уште колку ќе игра Лионел Меси во каталанскиот клуб. Аргентинецот е ученик на фудбалската академија на Барселона, а...

Фудбал 10.11.19 | 21:47

Хаос на теренот откако Абрахам намерно го патосираше Штрајх

Хаос на теренот во завршницата од натпреварот меѓу Фрајбург и Ајнтрахт Франкфурт од 11. коло во Бундеслигата. Натпреварот, кој се одигра на „Шварцвалд“ стадионот, донесе...

Фудбал 10.11.19 | 20:56

Гвардиола: Ливерпул е најсилен во Европа, прв ќе им честитам ако бидат шампиони

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, после поразот во дербито со Ливерпул, изјави дека е горд на неговиот тим, и не сакаше да го коментира судењето. Горд сум на мојот...

Фудбал 09.11.19 | 23:40

Пораз за Вардар, бод за Академија Пандев

Лидерот Вардар неочекувано загуби во Струга од Трим Лум со 2-1 во натпревар од домашното првенство. По мечот тренерот Васовски имаше многу забелешки на судењето. Сепак...

Фудбал 09.11.19 | 20:51

Левандовски двапати стрелаше: Баерн ја прегази Борусија

Дербито на германскиот фудбалски шампионат помеѓу Баерн Минхен и Борусија Дортмунд им припадна на баварците кои го прегазија ривалот со 4:0. Полјакот Роберт Левандовски...

Фудбал 09.11.19 | 20:38

Рамос совлада српски голман и „леташе“ двоглав орел

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос го навлече гневот на српските навивачи.Тој на денешниот натпревар против Еибар постигна гол од белата точка но потоа почна со...

Фудбал 09.11.19 | 20:11

Јасин Лана го освои „Златниот гонг“

Јасин Лама е 12-тиот македонски боксер кој ја освоил главната награда на боксерскиот турнир „Златен гонг“. Настанот кој почна да се одржува пред точно 50 години, донесе...

Фудбал 09.11.19 | 19:42

Можни се терористички напади: Британија ги предупреди своите граѓани да не патуваат во Косово на фудбалски натпревар

Владата на Велика Британија ги предупреди своите граѓани да не патуваат во Приштина бидејќи се можни терористички напади.Следната недела Ангија игра против Косово...

Фудбал 09.11.19 | 18:39

По отказот во Баерн:Нико Ковач ќе го преземе Вест Хем?

Вест Хем би можел да го смени тренерот Мануел Пелегрини, доколку денеска тимот загуби од Барнли во натпреварот од англиската фудбалска Премиерлига. Ако се случи тоа...

Фудбал 09.11.19 | 09:42

Десет години затвор за нападот врз Озил и Колашинац

 Судот донесе пресуда, Ешли Смит кој се смета за главен организатор на нападот, следните десет години да ги мине во затвор, како казна за обидот за грабеж на фудбалерите...

Фудбал 08.11.19 | 14:51

Веќе нема надежи во групата: Mрме мечевите со Австрија и Израел ги смета за подготовка за Косово

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски пред квалификациските дуели со Австрија и Израел вели дека ќе македонскиот тим ќе се бори за бодови,...

Фудбал 08.11.19 | 12:07

Добар старт на Андоновски: Македонскиот селектор на САД почна со победа

Македонскиот тренер Влатко Андоновски кој стана тренер на женската репрезентација на САД имаше успашно деби. „Сокер“ тимот на САД ја совлада селекцијата на Шведска...

Фудбал 07.11.19 | 14:42

Софија со Лука Јовиќ се гледа во станот што ѝ го купило поранешното момче

Манекенката Софија Милошевиќ е во врска со фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ. Тие се многу вљубени и секој слободен момент го користат да бидат заедно.Се гледаат...

Фудбал 07.11.19 | 10:36

ЛШ: Покетино задоволен од победата на „Маракана“, луд меч во Загреб

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, по победата (4:0) над Црвена звезда во 4. коло од Лигата на шампионите, истакна дека ваквите мечеви позитивно влијаат на тимската...

Фудбал 07.11.19 | 10:22

Роналдо си купува уште еден клуб

Славниот бразилски фудбалер Луис Назарио де Лима Роналдо одлучи да си купи уште еден клуб. Поранешниот најдобар светски фудбалер во своја сопственост има 51% од шпанскиот...