Категорија: Филм
Филм 31.12.19 | 13:30

Крупни очиња и обравчиња за штипење: Јана Стојановска го покажа синчето

Младата македонска актерка Јана Стојановска во септември првпат се оствари во улогата на мајка, кога на свет го донесе синчето Ненад. Јана, се породи во седмиот месец...

Филм 31.12.19 | 13:10

Лажел дека студира медицина: Проговори актерот од „Истанбулската невеста“

Омилениот лик од турската серија “Истанбулската невеста“ Назив ја открива својата животна приказна. Куќниот помошник Назив, од турската серија “Истанбулската невеста“...

Филм 30.12.19 | 13:16

Ќе се снима втора сезона на тинејџерската серија „Гласна куќа“

Денеска во 19,15 часот на телевизијата „24“ ќе се емитува последната епизода од првата сезона на „Гласна куќа“, првата тинејџерска серија во Македонија, а од тимот најавуваат...

Филм 26.12.19 | 20:07

Италијанскиот кандидат за „Оскар“, филмот „Предавник“ од 26 декември во кината

Кој ја издаде прочуената сицилијанска мафијашка организација Коза Ностра? Како во осумдесетите години на минатиот век судијата Фалконе отвори случај против стотина...

Филм 20.12.19 | 14:52

„Не инсталирајте МојДДВ, јас се зае*ав“: Министерката ќе чита злобни твитови

За филмот „Дедо и внук“, но и на многу други теми, со Жаре муабетеа актерите Дејан Лилиќ и Благој Веселинов. Лилиќ и Баже се гости во деветата епизода од 11 сезона на „Еден...

Филм 20.12.19 | 11:36

Почина актерката Клодин Оже, првата „француска девојка“ на Џејмс Бонд

Француската глумица Клодин Оже, која се прослави како прва „француска девојка” на Џејмс Бонд, почина на 79-годишна возраст. Со Шон Конери како „агентот 007″, таа глумеше...

Филм 15.12.19 | 17:59

Се разведе Колин Фирт, обожавателките на социјалните мрежи пишуваа: Ожени се со мене!

Британскиот актер Колин Фирт (59) и неговата сопруга Ливија објавија дека се разведуваат после 22 години брак, соопшти прес-службата на познатата двојка, потврдувајќи...

Филм 15.12.19 | 17:36

40 години по „Брилијантин“ Оливија Њутн- Џон и Џон Траволта се појавија како Сенди и Дени

Повеќе од 40. години по успехот на филмот со мјузиклот „Брилијантин“, Џон Траволта (65) и Оливија Њутн-Џон (71) повторно се појавија како легендарните Дани и Сенди. Облечени...

Филм 14.12.19 | 16:08

Почина холивудскиот актер Дени Ајело, ѕвездата на „Кум“, „Беше еднаш во Америка“…

Холивудскиот ветеран Дени Ајело почина во болница, на возраст од 86 години, како последица од тешка инфекција. Според ТМЗ, Ајело одеднаш се разболел и починал веднаш откако...

Филм 14.12.19 | 09:08

Таа слугинка, тој Боран: Иако за неа е недостижен, всушност се заедно

Високобуџетната серија Истанбулската невеста е една од најгледаните и најпопуларни турски драми за последните неколку години. Серијата го следи животот на една млада...

Филм 14.12.19 | 08:55

Се снима ТВ-серија за семејството Милошевиќ

Во март следната година почнува снимањето на серијата „Семејство“, чиишто јунаци ќе бидат членовите на семејството Милошевиќ. Зад проектот спакуван во пет епизоди...

Филм 13.12.19 | 22:03

Koj ќе го глуми Слобо: Ќе се снима серија за фамилијата Милошевиќ

Во март следната година започнува снимањето на серија за Слободан Милошевиќ и неговото семјество. Серијата ќе биде во пет епизоди и  во српска продукција. Ќе го следи...

Филм 13.12.19 | 18:51

Истанбулската невеста е болна, но жилаво се бори: Успеав да го остварам сонот!

Актерката која ја глуми Суреја од Истанбулската невеста страда од дислексија, но и покрај сите предизвици таа не се предава. Асли Енвер е една од омилените актерки во...

Филм 13.12.19 | 15:05

Во филмот „Hustler“: Џенифер Лопез без гаќички и пикаат пари

Филмот „Hustler“ во кој игра Џенифер Лопез сигурно ќе биде омилен кај мажите. Во него Џеј Ло се појавува во најпровокативно издание и место гаѓички има еден конец на кој...

Филм 13.12.19 | 10:24

Џенифер Лопез е номинирана за Златен глобус

Актерката беше воодушевена од номинацијата, па ја објави на својот Инстаграм профил. Не можев да не бидам горда што Холивудската асоцијација за печат ми го додели ова...

Филм 12.12.19 | 13:08

„Сонот на Катрина“ по премиерата на „Синедејс“ во кината низ земјава

Швајцарската фантастична драма „Сонот на Катрина“, третиот филм на браќата Дарко и Мирко Бишофбергер, од денеска се прикажува кината и домовите за култура низ републиката...

Филм 09.12.19 | 21:11

Објавени номинациите за Златен глобус 2020

Во Лос Анџелес се објавени номинациите за филмската награда Златен глобус, кои ќе бидат доделени на 5 јануари 2020 година. Со дури 17 номинации меѓу филмските продуценти...

Филм 09.12.19 | 09:44

Кирк Даглас наполни 103 години: Ти си подарок на светот

Славниот холивудски актер Кирк Даглас, чиишто улоги ја одбележаа кинематографијата на 20 век, денеска го прославува 103 роденден. Семејството Даглас повторно се собра...

Филм 08.12.19 | 21:38

Што убаво дете бев, што магаре станав

Игор Џамбазов сподели фотографија од кога беше дете. Станува збор за постер за монодрамата „Детски работи“ во Струмица, за која подоцна ја доби наградата за најдобро...

Филм 04.12.19 | 14:51

Пронајден мртов во стан: Трет смртен случај на ѕвезда од Јужна Кореја

Јужнокорејскиот актер Ча Ин Ха почина на 27-годишна возраст, потврди неговата агенција „Фантагио“. Според пишувањето на медиумите, телото е пронајдено во неговиот дом,...