Република Online 2018-09-22T12:33:00Z https://republika.mk/feed/atom WordPress Александра Мазнева <![CDATA[Утре почнува есента]]> https://republika.mk/?p=962403 2018-09-22T12:33:00Z 2018-09-22T12:33:00Z Есента во Македонија и на северната хемисфера почнува утре во 03:54 часот. Во исто време... more »

Повеќе на republika.mk]]>
0
Александра Мазнева <![CDATA[МОСТ: Заев постави неетички преседан]]> https://republika.mk/?p=962400 2018-09-22T12:26:32Z 2018-09-22T12:26:32Z Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, со своето барање до бизнисмените финансиски да... more »

Повеќе на republika.mk]]>
0
Александра Мазнева <![CDATA[Платите на хирурзите зголемени за 5.300 денари, повисоки плати и во училиштата и во градинките]]> https://republika.mk/?p=962398 2018-09-22T12:15:10Z 2018-09-22T12:15:10Z Вработените во градинките, училиштата и болниците ќе имаат зголемување на платите за пет отсто. Покачувањето... more »

Повеќе на republika.mk]]>
0
Александра Мазнева <![CDATA[Албанската полиција разби опасна криминална банда]]> https://republika.mk/?p=962395 2018-09-22T12:06:45Z 2018-09-22T12:06:45Z Албанската полиција разби опасна криминална банда, осомничена за повеќе тешки кривични дела што последните месеци... more »

Повеќе на republika.mk]]>
0
Александра Мазнева <![CDATA[Грција „шокирана“ од изјавата на Заев за „една Македонија“]]> https://republika.mk/?p=962392 2018-09-22T11:53:45Z 2018-09-22T11:53:45Z Грчкиот портал In.gr се осврнува на „шокот предизвикан од неприфатливите изјави на Зоран Заев за... more »

Повеќе на republika.mk]]>
0
Александра Мазнева <![CDATA[И медиумите во регионот пренесуваат за нападот на новинарската екипа на „Лидер“]]> https://republika.mk/?p=962388 2018-09-22T11:40:23Z 2018-09-22T11:40:23Z И медиумите во регионот пренесуваат за нападот на новинарската екипа на „Лидер“. Словенечка „Демокрација“ објавува текст... more »

Повеќе на republika.mk]]>
0
adminrepublika <![CDATA[Се чисти „Бојкотирам“: Власта лиже кај што плукаше]]> https://republika.mk/?p=962384 2018-09-22T12:02:21Z 2018-09-22T11:13:33Z На осум дена пред одржување на закажаниот референдум на 30 септември, се чистат спомениците низ... more »

Повеќе на republika.mk]]>
0
Александра Мазнева <![CDATA[МИА го потврди цензурирањето, а го обвини „Катимерини“ дека лаже]]> https://republika.mk/?p=962381 2018-09-22T11:05:27Z 2018-09-22T11:02:24Z Со оглед на упатени прашања од различни медиуми во врска со корекцијата на интервјуто на... more »

Повеќе на republika.mk]]>
0
Александра Мазнева <![CDATA[Страшо Ангеловски, МААК: Kрајната цел е да се избрише постоењето на македонскиот народ]]> https://republika.mk/?p=962378 2018-09-22T10:45:49Z 2018-09-22T10:45:49Z Страшо Ангеловски, лидерот на МААК смета дека секој обид да се стави равенство меѓу референдумот... more »

Повеќе на republika.mk]]>
0
Александра Мазнева <![CDATA[Новосадско позориште вечерва гостува на МОТ со „Гробница за Борис Давидович“]]> https://republika.mk/?p=962376 2018-09-22T10:30:43Z 2018-09-22T10:30:43Z Новосадско позориште вечер ќе гостува на фестивалот 43. Млад отворен театар со претставата „Гробница за... more »

Повеќе на republika.mk]]>
0