Пребарување за: Стоилковски
Македонија 31.01.23 | 13:17

Стоилковски: Дури Ахмети живее ко султанот од Брунеи, Македонија во друштво со Суринам, Индија и Тунис

Со Ковачевски и Ахмети наместо во ЕУ, Македонија отиде во друштво со Суринам, Индија и со Тунис, рече на денешната прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски...

Македонија 30.01.23 | 15:44

Стоилковски: СДС и ДУИ ја втурнаа државата во енергетска, економско-инфлациска криза, па се фалат со невидливи автопати и железници

Нема да бидеме злобни како СДС и нема да кажеме дека власта организира Панаѓур, како што тоа власта го оценуваше првиот дводневниот политички Саем на промените што...

Македонија 30.01.23 | 15:39

Стоилковски: Таравари е смешен како се обидува да се оправда себе си, но и желбата за гола власт и функции

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, на денешната прес-конференција зборуваше за тоа што од Алијансата велат дека ВМРО-ДПМНЕ е нереформирана и дека Алијансата...

Македонија 30.01.23 | 12:08

Стоилковски: Ново бегство од „Шутка”, мора ли крв да падне како во Идризово за одговорност на Тупанчевски и Сокол?

Уште еден затвореник му избега на „Сокол” од затворот Скопје во Шуто Оризари. Второ бегство за две недели, изјави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. Пред...

Македонија 26.01.23 | 15:42

Стоилковски: До толку ги заболе пресот со фото албумот „фемили фотос” на бегалецот од затвор, што се пуштиле во одбрана и заштита

До толку ги заболе пресот со фото албумот “фемили фотос” на бегалецот од затвор, што се пуштиле во одбрана и заштита, пишува на фејсбук портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Македонија 25.01.23 | 20:27

Стоилковски: Човекот кој избегал од затвор, за кој држев прес денес, ми става лајк од бегство, Оливер Спасовски оставка веднаш!

Па има ли поголем срам за државата!? Човекот за кого денеска држев прес- конференција дека избегал од затвор, ми става “ЛАЈК” на статуси, од слобода и во бегство! Сокол...

Македонија 18.01.23 | 13:58

Стоилковски: Ковачевски да се посвети на граѓаните и европската иднина наместо на корупцијата и слугувањето на Ахмети

На денешната прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, одговарајќи на новинарско прашање во однос на коментар на повикот на Ковачевски за единствено...

Македонија 18.01.23 | 13:35

Стоилковски: Кога Алијанса ќе вети уставни измени без да го праша народот , тоа се вика лажење

На денешната прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што Алијанса реагираше на пораката во...

Македонија 17.01.23 | 13:09

Стоилковски: Јавно го прашуваме Таравари да каже кој е тој меѓународен фактор што бара Алијанса да влезе во Владата

Почитувани, јавно прашуваме Таравари да каже кој е тој меѓународен фактор што бара Алијанса да влезе во Владата – истакна Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 16.01.23 | 12:40

Стоилковски: Бегството од затвор го организираат Срѓан Димитриевски од СДС и Идриз Асани, затворски полицаец од ДУИ?

Ниту Миле Зечевиќ, ниту СДС не одговорија на прашањата од јавен интерес, а поврзани со скандалозното сценарио и бегството на осуденик од Идризово! Затоа денеска продолжуваме...

Македонија 15.01.23 | 13:10

Стоилковски: Дали последното бегство од затвор е договорено со СДС?

Затворот во Македонија постои само за оние коишто немаат врска со власта, СДС, организираниот криминал и корупцијата! Овозможувањето на ладнокрвен убиец да избега од...

Македонија 15.01.23 | 12:48

Стоилковски: Пратениците во Собранието немаат мандат од народот за промена на Уставот, што поскоро треба да се организираат избори

Ставот на ВМРО-ДПМНЕ по однос на бараните уставни измени од страна на коалицијата на криминалот и корупцијата СДС и ДУИ е непроменет. Ова Собрание, овој собраниски состав...

Македонија 12.01.23 | 13:17

Стоилковски: Ковачевски се фали што лидери на политички партии се среќаваат и како ученичиња запишуваат задачи од премиер на соседна држава

Фалењето на тиранската средба од страна на Димитар Ковачевски е потврда за се она што го кажавме за таа средба! Премиер се фали што лидери на политички партии се среќаваат,...

Македонија 12.01.23 | 13:13

Стоилковски: Ковачевски и СДС да одговорат каква агенда и план разработен од тиранската средба добиле на маса

Фалењето на тиранската средба од страна на Димитар Ковачевски е потврда за се она што го кажавме за таа средба! Премиер се фали што лидери на политички партии се среќаваат,...

Македонија 11.01.23 | 13:36

Стоилковски: Ковачевски да соопшти какви задачи ќе добие од Али Ахмети, дали се договорени бизниси или нови предавства

Димитар Ковачевски денеска мора да каже што е договорено во Тирана, каде што повторно е договарано и се договарани зафати и политики за Македонија? Праша на денешната...

Македонија 27.12.22 | 12:50

Стоилковски: Во само еден ден нови 137 административци, а нема пари за студентски оброк

Во само еден ден расипничката власт објавува оглас за 137 вработувања на буџет, во администрација! Ова е показател за расипништвото и целосна забеганост. Во само еден...

Скопје 25.12.22 | 10:26

Стоилковски: Арсовска наместо за долгот од 1,5 милиони евра кон возачите, размислува за 11 милиони денари за рекламни спотови од приватна продукција!?

Данела Арсовска не размислува за долгот од еден и пол милиони евра кон возачите, таа размислува за 11 милиони денари за рекламни спотови од приватна продукција!? Со овој...

Македонија 23.12.22 | 12:27

Стоилковски за случајот со Виктор Димовски: Со отповикувањето не треба да заврши скандалот во безбедносниот систем

Срамно е тоа што се случува, срамно е што сега отповикувањето на Виктор Димовски, односно оспорувањето за функцијата на Димовски веројатно од локацијата каде што беше...

Македонија 23.12.22 | 12:17

Стоилковски: Данела Арсовска среде кризи бара 11 милиони денари за пресови и рекламирање

„11 милиони денари бара Данела Арсовска, внимавајте, за прес конференции и приватна продукција за медиумски активности! Ова е таа предлог програма поднесена од Секторот...

Македонија 18.12.22 | 13:20

Стоилковски: Ковачевски и Зечевиќ да одговорат дали Зарко Милошевски направил погрешна проценка за Диво Насеље

Димитар Ковачевски и Миле Зечевиќ се уште не даваат конкретни одговори за именувањето на Зарко Милошевски за наследник на Виктор Димовски во АНБ, по огромниот скандал...