Пребарување за: Стоилковски
Македонија 24.02.20 | 20:11

Стоилковски: Природно е луѓето да сакаат да гледаат комедии со премиерот зашто знаат колку е спремен да истропа нешто што ќе се прераскажува

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот фејсбук профил напиша: Гледам про сдсмовски портали се фалат дека Заев бил погледан од Мицкоски кај Жаре. Не ме...

Македонија 21.02.20 | 13:06

Стоилковски: Рускоска да се престраши и да ги повика Заеви за случајот „Рекет“

Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот.Цела недела,...

Македонија 16.02.20 | 12:39

Стоилковски: Антикорупциска да се огласи за „касарната“ на Филипче

На Водно се издига споменикот на рекетот и корупцијата на сметка на жолтицата, шугата и сипаниците, болестите во Македонија од минатиот век. Здравството колабира од...

Македонија 15.02.20 | 13:35

 Стоилковски: Им пречи таблата на Мизрахи, а не им пречи Касарната на Филипче зад мене

Венко добива огромна палата на скопско Водно, на атрактивна локација, изградена од добитник на 7 милиони евра тешки тендери во здравството доделени токму од Филипче,...

Македонија 14.02.20 | 14:31

Стоилковски: Соседите ја викаат Касарната на Филипче, а ја градат Горан Филипов и Катерина Савевска, тештата на министерот за здравство

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес конференција се осврна на тендерот од над 6 милиони и 700 илјади евра од здравството. Тендери од над 6 милиони...

Македонија 07.02.20 | 12:23

Стоилковски: Дали на Филипче му недостигаат седенките со Боки 13 и Вице Заев и колку чинат месечните транши рекет?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски со нови 30 прашања. Овојпат тие се упатени на адреса на министерот за здравство, Венко Филипче. На ред е шампионот по афери...

Македонија 29.01.20 | 19:55

Стоилковски до Костадинов: Сега јавно да прашаш што бара Славјанка Петровска на партиски состаноци на СДСМ

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот фејсбук профил му се обрати на портпаротол на СДСМ, Костадин Костадинов: Коста, ТОНЧ! Те предизвикувам Костадин...

Македонија 22.01.20 | 19:50

Стоилковски: За партиските вработувања пред избори, ќе има одговорност по 12 април

Пред избори, пред распуштање на парламентот, СДСМ и Зоран Заев распишуваат огласи за вработувања во администрацијата, која ја нарекуваа трома, а сега ја полнат и ја партизираат...

Македонија 19.01.20 | 16:54

Стоилковски прашува: Има ли Обвинителство во Македонија, ниту еден градоначалник на СДСМ не одговараше

Има ли обвинителство во Македонија, Ќе излезе ли конечно од прегратките на Зоран Заев и ќе одлучува ли за насилството и беззаконието на власта, прашува Наум Стоилковски,...

Македонија 15.01.20 | 19:00

Наум Стоилковски: Не е прв пат компанија блиска до Анѓушев да добива владини договори со потпис на Шекеринска

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес конференција истакна дека уште не оладено столчето на екс-вицепремиерот Кочо Анѓушев, компанија блиска...

Македонија 09.01.20 | 15:49

Стоилковски: Случајот „Рекет 3“ експлодира во рацете на Заев и Филипче пред избори

Случајот „Рекет 3“ тежок милиони евра експлодира во рацете на Зоран Заев и Венко Филипче на три месеци пред избори. Граѓаните не видоа ништо од новата клиничка болница...

Економија 08.01.20 | 14:34

Стоилковски: MФ не е приватна фирма на Нина Ангеловска, со ваквите дописи го крши законот

Mинистерството за финансии не е приватна фирма на министерката за финансии – Нина Ангеловска и апсолутно вакви дописи со кој што на вработените им забранува комуникација...

Македонија 05.01.20 | 12:37

ВО ЖИВО: Следете ја прес конференцијата на Наум Стоилковски

Во живо следете ја прес конференцијата на портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски

Македонија 29.12.19 | 16:03

Стоилковски: Консултациите за техничкиот министер за внатрешни работи во тек, власта да не ги одложува работите

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски денеска соопшти дека консултациите со власта за кандидатите во техничката влада траат, но не кажа дали имало телефонски...

Македонија 16.12.19 | 20:34

Стоилковски: Владата да прогласи вонредна состојба, ова е гасна комора!

Владата да прогласи вонредна состојба бидејќи ова е гасна комора, порача портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски вечерва. Невозможно е да се живее во Лисиче, во Општина...

Македонија 11.11.19 | 16:26

Стоилковски: Николовски шири лажни вести

Портаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски преку Фејсбук реагираше на обвинувањата на Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, дека опозицијата го кочи обештетувањето...

Македонија 07.11.19 | 21:30

Стоилковски до Забрчанец: Дали има посебна стратегија за лажните вести од СДСМ?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на својот Фејсбук профил објави видео каде советникот на Зоран Заев за односи со јавност Маријан Забрчанец , говори дека...

Македонија 03.10.19 | 22:39

Стоилковски: За Заев децата се “ненормални”? Знае ли човекот што зборува, имате ли чувства бре?

Заев: Убаво е кога ќе видите детенце со епилепсиja веднаш станува нормално со употреба на kaнабис. ???СТАНУВА НОРМАЛНО??? За Заев децата се “ненормални”? Знае ли човекот...

Македонија 21.09.19 | 15:31

Стоилковски: Дончев и Филипче по кој знае кој пат се фатени во коруптивен скандал и немаат абер за оставка

Ден Дончев и Венко Филипче по кој знае кој пат се фатени во криминоген, коруптивен скандал и се уште се на функција и немаат абер од оставки за да остават вистинска истрагата...

Економија 18.09.19 | 13:18

Стоилковски: Мерачот на долгот се расипа или го снема како оној на некогашното МАНУ?

Мерачот на долгот работи? Се расипа или го снема како оној на некогашното МАНУ? Овие прашања денеска ги постави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, реагирајќи...