ВМРО ДПМНЕ: Лицето кое учествувало во инцидентот веднаш ќе биде отстрането од обезбедувањето, бараме органите да казнат секакво насилство

По приведувањето на полицаецот Ивица Б., кој синоќа во кафуле во центарот на Скопје нападнал колега на должност, од опозициската … Продолжи со читање ВМРО ДПМНЕ: Лицето кое учествувало во инцидентот веднаш ќе биде отстрането од обезбедувањето, бараме органите да казнат секакво насилство