МВР потврди: Почина пешакот во Ѓорче Петров во кој удри Ауди

Едно лице загина кај општина Ѓорче Петров откако во него удрил автомобил, соопштија од МВР за МИА. Пријавено е дека … Продолжи со читање МВР потврди: Почина пешакот во Ѓорче Петров во кој удри Ауди