Градоначалникот на Општина Градско, Киро Нацков на својот фејсбук профил информираше за хаварија на системот за водоснабдување во с.Трстеник.

Ова е со несогледливи последици кон земјоделските површини на територија на нашата општина!, напиша Нацков.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.