Научниците дојдоа до нови сознанија околу симптомите поврзани со корона вирусот.Според нив тоа може да биде и затнатиот нос кој често се јавува во зимските месеци.

Светската здравствена организација вели дека овој симптом. На самиот почеток на пандемијата објавија резултати кои тврдат дека 4,8% од пациентите во Кина го пријавиле и овој симптом. Бројката е многу помала од симптомите како температура (87,9%), сува кашлица (67,7%) и умор (38,1%)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.