Вработен во фабриката Дрекслмаер е новиот позитивен случај на коронавирус во Кавадарци. Ова за МИА го потврди докторот Ристе Јовановски, специјалист при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Јовановски појасни дека се работи за 55-годишен маж кој имал лесна клиничка слика и бил на домашно лекување. Се утврдуваат неговите контакти, со цел нивна изолација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.