Полицијата во заштитини одела вчера ги дезинфицираа улиците на центарот на  Вухан , откако било пронајдено тело на маж на тротоар.

Жена, која стоела близу до човекот кога падна, изјавила дека верува оти починал од инфекција на коронавирус.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.