Кинески истражувачи пронашле коронавирус во спермата пациенти кои почнувале да оздравуваат.

Тим од болницата во Шангкју тестирал 38 пациенти кои се лекувале во таа болница. Во 16 отсто од нив биле пронајдени траги на коронавирусот во спермата. Една четвртина од нив биле во акутна фаза на заразата, а девет отсто заздравувале, соопшти тимот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.