За понеделник, осми јули во 8 часот во Охрид е најавен голем протест на лицата со посебни потреби.

Ова ли е вашиот Живот за сите? Нема да дозволиме од лицата за посебни потреби да ги отфрлате од општеството „Сети Константине -маченику од Баку“. Ајде сите заедно, на општинските фолиранти и профитери да им докажеме дека и инвалидите се живи луѓе, пишува во најавата за протестот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.