Ако ви треба брзо и лесно решение против запек и за забрзување на метаболизмот, ви го нудиме токму тоа!

Состојки: половина шолја свежо млеко, 2 лажици јаболков оцет, 2 лажици вода

Приготвување: Измешајте две лажици јаболков оцет со две лажици топла вода. Додајте ја оваа смеса во половина шолја свежо млеко и пијте ја наутро на празен стомак додека чувствувате потреба.

Јаболковиот оцет не само што ќе ви помогне против запекот, туку и во целост ќе го подобри вашиот метаболизам, што ќе ви помогне да се ослободите од вишокот килограми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.